Botoks (Botox)

Botoks (Botox)

Botoks (Botox) Nedir?

Botoks uzun yıllardır kullanılan, cerrahi operasyon olmayan, güvenle kullanılabilen en pratik kırışıklık tedavisidir. Amerika Birleşik Devletleri Sağlık Bakanlığına bağlı FDA’dan onaylı Botoks pratik kırışık açıcı Anti-aging uygulamalarından biridir. Uygulanmasının hemen ardından çok kısa sürede etkisini gösteren Botoks, yüzdeki çizgileri açması, yüze genç ve dinamik bir görüntü kazandırması açısından hem en fazla kullanılan hem de diğer uygulamalara göre en kısa sürede, pratik bir estetik uygulamasıdır.

detaylı bilgi

Güvenli midir?

Botoks bu güne kadar kullanılan estetik uygulamaları içinde en güvenli ve bilinenidir. Gerek dünyada gerekse Türkiye’de sağlık Bakanlığı tarafından onaylı, üzerinde uzun yıllar araştırma çalışmaları yapılmış bir ilaçtır. 25 yıldır ve halen yapılmakta olan Botoks birçok yeni estetik alternatiflerine rağmen halen güvenle kullanılmakta ve birçok kişi tarafından tercih edilen bir uygulamadır. Sağlık bakanlığı tarafından onaylı bir ilaç olan Botoks uzun yıllar birçok tedavide kullanılmıştır ve halen de kullanılmaktadır. Botoks, şaşılık tedavisinde, özellikle çocuklarda gelişen yutma problemlerinde, makatta oluşan çatlakların tedavisinde ve MS de dâhil olmak üzere kas hastalıklarının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.  Ancak günümüzde en fazla estetik sektörünün kullandığı bir ilaçtır. Bugün dâhil dünyada en fazla kullanılan estetik uygulaması ile başı çekmektedir.

Whatsapp

Detaylı bilgi veya Fiyat almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!

Botoks İlacının İçeriği Nedir?

Yılan zehri olarak bilinen Botoks sadece bir ilaçtır. Özel bir bakteriden üretilmiştir.

Botoks Etkisi ne kadar sürer?

Uygulama yapıldıktan 6 ay sonra etkisini kaybeder. Başlangıçta 3 ay sonra güçlü kaslarda etki azalır 4 ay sonra ise zayıf kasların hareketiyle tamamen biter. Botoks kasları ve dolayısıyla mimikleri etkileyen bir uygulama olduğundan sık yaptırılan Botoks uygulamalarında kişiler mimiklerini kullanmama konusunda şartlanır ve kırışıklık eskisi gibi olmaz ve azalır.

Kaslara Nasıl etki eder?

Botoks direkt kaslara uygulanan bir işlemdir. Uygulanan kasların çevresi geçici bir süre hareket etmezler. Yüz bölgesinde, mimiklerin en fazla kullanıldığı bölgeye yapıldığından mimiklerin oluşturduğu kırışıklıklar olmaz. Dolayısıyla bu durum uygulanan bölgedeki kırışıklıkların ilerlemesini engeller.

Botoks Etkisi geçince yüzde Deformasyon Olur mu?

6 ay gibi kısa bir süre etkili olmasına rağmen, Botoks sonrası bir deformasyon olmaz. Tam tersine sık Botoks yaptıran kişilerde mimik kullanımı disipline edildiğinden kırışıklıklar daha az görülür. Ayrıca uygulama sık tekrarlandığında yeni kırışıklıklar oluşmayacağı için yüzde derin çizgiler olmaz.

Hayat Boyunca Kaç Kez Uygulanabilir?

Botoks uygulaması plastik cerrahlar tarafından ve estetik konusunda sertifikalı uzmanlar tarafından yapılmaktadır. Doz ayarlaması düzgün yapılması koşuluyla 6 aydan önce uygulanmaması koşuluyla ömür boyu güvenle yaptırılabilecek bir tedavidir.

Botoks Yüzdeki İfadeyi Yok Eder mi?

Emin ve güvenilir kişiler tarafından, mümkünse plastik cerrahlar tarafından yapılması kaydıyla asla ifade kaybına neden olmaz. Yüzdeki mimiklerin kısıtlanması işlemidir. Yüz ifadesinde değişiklik ve donukluk yaratmaz.

Uygulama Hangi yaşlarda yapılmalıdır?

Botoks uygulaması belli bir yaşta oluşmaya başlayan çizgilerin yok edilmesi amaçlanarak yapılan bir işlemdir. 30 yaş ve üzerinde yeni yeni başlayan çizgiler Botoks uygulanarak daha büyük ve derin çizgilerin oluşmasını önlemek amacıyla yapılmaktadır. Bazı yüzlerde durum birbirinin aynısı değildir. Kişinin mimiklerini ne kadar çok kullandığı ile alakalı bir durum olduğundan, bazı Botoks uygulamaları 20’li yaşlarda da yapılabilmektedir. Ancak genel olarak uzmanların önerdiği en ideal yaş Botoks uygulaması için 25-30 dur.  Yine bu noktada Botoks uygulamasının uzman kişiler, dermatolog ve plastik cerrahlar tarafından yapılmasının önemi ortaya çıkmış oluyor. Hekimler tarafından uygulanan Botoks işleminde, hekim çizgilenmelerin nasıl oluşacağını belirler ve Botoks işlemini ona göre yapar. Güvenilir kişiler tarafından yapılan botokslarda yaşlanma belirtisi olan çizgiler kontrol altında tutulmuş olur.

İlgili Uygulamalar
Detaylı bilgi ve fiyat için 0545 352 84 59
Whatsapp 0545 352 84 59