Botoks (Botox) Rehberi

Botoks (Botox) Rehberi

Botoks (Botox)

İnsanlar, mimiklerini ve kaslarını aşırı kullandıkları durumlarda hızlı yaşlanır. Yaşlanmayı tetikleyen unsurlar mimikler ve kasların yıpranmasına bağlıdır. Botoks uygulamaları, vücutta meydana gelen kas yıpranmalarını ve kırışıklık belirtilerini en aza indirmek için tercih edilen uygulamalardır. Yüz bölgesinde yoğun olarak tercih edilen botoks uygulaması, genelde göz kenarlarındaki kaz ayağı, alın bölgesindeki çizgiler ve kaş çatma sırasında oluşan çizgiler üzerinde uygulanır.
Botoks işleminde uygulanan ürünlerin içerisinde kas gevşetici özelliğe sahip sıvılar bulunur. Direk olarak kasların içine enjekte edilen bu sıvılar, bu bölgedeki kasların uyarılmasını sağlayarak, belirli bir zaman kasılmasının önüne geçer.

Botoksun Cilt Üzerindeki Etkisi

Çok fazla gülen ve mimiklerini çok kullanan insanlar botoksa en çok başvuran insanlardır. Çünkü çok gülme ile ve aşırı mimik kullanımı ile dejenerasyon fazla olduğundan, yüzde çizgiler ve kırışıklıklar meydana gelir. Botoks tekniğinin uygulandığı sorunlu bölgelerde cildin kırışması önlenerek deri gergin bir özelliğe kavuşturulur. Mimiklerin az kullanılması kırışıklık durumunu en aza indireceğinden, botoks işlemine gerek kalmamaktadır.

Whatsapp

Detaylı bilgi veya Fiyat almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!

Botoks Hangi Bölgelerde Uygulanabilir?

Botoks genelde yüz bölgesinde tercih edilen bir uygulamadır. Yüzde iki kaş arasındaki bölgede, göz kenarlarındaki kaza ayağı olarak adlandırılan bölgelerde, alında ve burun kökünde, fazlaca tercih edilmektedir. Vücudun çeşitli bölgelerinde de tercih edilen bu uygulama sağladığı başarı nedeni ile birçok kişi tarafından kullanılan bir uygulamadır. Görünmeyen bölgelere bile yapılabilen bu uygulama için uygun kas olması gerekir. Uygun kasa sahip olan her bölgede botoks işlemi uygulanabilmektedir.

Botoks Uygulamalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Botoks günümüzde hemen hemen her sağlık merkezinde uygulanan bir işlemdir. Bu nedenle birçok kişinin de tercihi durumundadır. Yalnız bilinmesi gereken konu; her klinikte botoks uygulaması yapılmaz. Botoks uygulaması sırasında kullanılan teknik çok önemlidir. Buna ek olarak estetisyenin kullandığı botoks malzemeleri mutlaka incelenmeli ve önceden bilgi alınarak araştırılmalıdır. Botoks için kullanılacak sıvılarda bileşenlerin miktarları önem taşır. Yanlış dozlar verildiğinde ciltte probleme neden olur.
Uygun steril ortam yaratılmadan gerçekleşen botoks işlemlerinde cildin mikrop kapması olağan bir durumdur. Bu nedenle klinikte kullanılan bütün gereçlerin steril olması ve işlemin steril bir ortamda gerçekleştirilmesi gerekir.

Botoks İşlemi Nasıl Uygulanır?

Hastanın botoks işlemine karar vermesi ile uygulama süreci başlar. Herhangi bir anestezi gerektirmeden uygulanan işlemlerde ilk önce cilt temizlenerek operasyona uygun hale getirilir. Steril aletler ile gerçekleşen işlemde ciltte belirlenen noktalara iğne ile botoks sıvısı enjekte edilir. Oldukça sık olarak gerçekleşmesi gereken işlemde bölge olabildiğince fazla noktadan sıvı ile doldurulur. Tek senasın süresi 15 dakika ile sınırlı kalıp, bu süre o bölge için yeterli olmaktadır.

Botoksun Sonuçları Ne Zaman Görülür?

Botoks uygulandıktan sonra ilk iki günün dinlenme ile geçirilmesi gerekir. Botoksun tam anlamı ile yerine oturması ve kendini göstermesi iki haftayı bulmaktadır. Üçüncü gün ile başlayan kendini gösterme süreci toplamda 15 günde tamamen ortaya çıkar. Botoks uygulaması aşırı terleme problemi olan kişilerde de uygulanan bir operasyon olup, terleme bölgesindeki terleme oranını azaltmaktadır. Bu bölgelerde de toplamda 15 günlük süreyi dikkatli geçirmek gerekir. 15 günden itibaren botoks ile ilgili herhangi bir problem kalmadan bütün izler geçmektedir.

Botoksu Kimler Yaptırabilir?

Botoksun resmi olarak 18 yaş sınırı bulunmaktadır. 18 yaş sınırını geçen her genç bu işlemi yaptırabilmektedir. Herhangi bir hastalığı tetiklemediğinden dolayı her yaş grubu rahatlıkla tercih edebilir. Cildinde kırışıklık problemi olan her birey bu operasyon için uygun pozisyondadır.

İlgili Uygulamalar
Detaylı bilgi ve fiyat için 0533 141 41 31
Whatsapp 0533 141 41 31