Protez Göz Nedir?

Protez göz hastalık, kaza veya doğuştan gözünü kaybetmiş ve görünümünden rahatsız olan hastalarda sadece dışarıdan bakıldığında düzgün, estetik bir görünüme kavuşması için yapılan bir takma gözdür. Halk arasında protez gözlerin görmeyi sağlayacağı yönünde yanlış bilgiler bulunmaktadır bu konuda bilinmesi gereken en önemli şey protez gözlerin sade ve sadece dışarından bakıldığında sizleri rahatsız eden görüntüden kurtarmaktır.
Protez göz yaptırmadan önce bilmeniz gereken en önemli şeyin gözünüzün uygun olup olmadığıdır, bu uygulama için ilk başta protez gözün yerleşeceği yerin oluşturulmasıdır.”Evirasyon” adı verilen bu uygulamada gözün yerleştirileceği bilye koyulur ve oturması beklenir daha sonrasında göz takılır. Bu bilye anahtar-kilit görevi görmektedir.

Protez Göz Çeşitleri Nelerdir?

Türkiye’de kullanılan 3 Çeşit Göz Protezi vardır.

Whatsapp

Detaylı bilgi almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!

Detaylı Bilgi Almak için Hemen Arayın

0 537 205 79 66

1. Hazır Koleksiyon Protez Göz
2. Kişiye Özel Hareketli Protez Göz
3. Kişiye Özel Bio-Akrillik Protez Göz

1.Hazır Protez Göz

Tamamen hazır ve toplu olarak imal edilen protez gözlerdir. Hastaların maddi durumlarına göre tercih edilir ancak %90 olarak iki göz birbirinin aynısı olmaz ve çoğu zamanda ölçüleri tutmaz.

2. Kişiye Özel Hareketli Protez Göz
Tamamen hastanın gözünün ölçüsü alınarak yapılan hareketli protez göz uygulamasıdır. Genellik 3 iş günü içerisinde teslim edilir ve neredeyse %99’luk iki göz arasında benzerlik yakalanır.

3.Kişiye Özel Bio-Akrillik Protez Göz
Aslında tamamen Kişiye Özel Hareketli Protez göz gibidir ancak Bio-Akrillik göz kırılgan değildir ve zaman içinde ölçülerde değişiklik yapılabilmektedir.

Protez Göz Merkezi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Protez göz merkezi seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur size ne kadar güven verdiğidir. Türkiye’de bu işi yapan çok fazla firma olmasada işi ehliyle yapan firma sayısıda azdır. Diğer bir dikkat etmeniz gereken unsur ise daha önceden yaptığı işlere göz atmanızdır. Protez göz yaptırmadan önce mutlaka daha önceden yaptığı işlerin öncesi ve sonrası görsellerini isteyiniz.

Protez Göz Fiyatları

1. Hazır Koleksiyon Protez Göz Fiyatları Genellikle 400 – 1200 TL Arasında Değişmektedir.
2. Kişiye Özel Hareketli Protez Göz Fiyatları Genellikle 2500 ila 5500 TL Arasındadır.
3. Kişiye Özel Bio-Akrillik Protez Göz Fiyatları Genellikle 3000 ila 6000 TL Arasındadır.

Protez göz yaptırmak istiyorsanız bizden fiyat alabilirsiniz. Türkiye’nin en iyi protez göz merkezleri ile iş birliği yapıyoruz ve dilerseniz otel, ulaşım konularında yardımcı olabiliriz.

Öncesi – Sonrası Görseller.

  

Whatsapp

Detaylı bilgi almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!

Detaylı Bilgi Almak için Hemen Arayın

0 537 205 79 66

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here