PRP

PRP Tedavisi

PRP bir tedavi yöntemidir. Özellikle son yıllarda kullanımı oldukça yaygın olan PRP birçok hastalığın tedavisi ve estetik alanda da kullanılmaktadır. Tedavi, uygulanan kişinin kendi kanı alınarak platelet hücresi elde edilir. Bu elde edilen platelet hücreleri ve büyüme faktörleri zengin plazma olarak kullanılır.

PRP Ne İşe Yarar?

PRP tedavisi seçkin estetik merkezlerinde yaşlanmaya bağlı kırışıklık, ciltte leke oluşumları, akne ve sivilcelerde, yara izlerinin tedavisinde, ciltteki çatlaklarda ve her türlü saç dökülmelerinde kullanılmaktadır. Uygulama sonrasında ciltte sıkılaşma, sarkmalarda azalma ve kırışıklık izlerinde gözle görülür azalma gözlenir. Cilde uygulanan Peeling adı verilen soyma işlemleri ve lazerle leke tedavileri PRP ile birlikte yapıldığında, tedavi sürecini kısaltır, hızlandırır ve ciddi anlamda kalıcı sonuç alınmasını sağlar. PRP tedavisinin kök hücre olduğu konusunda yanlış kanı bulunmaktadır.  Bu uygulama bir kök hücre tedavisi değildir. Bu tedavide yapılan işlem, trombosit sayısının çoğaltılmasıdır. Ancak tedavi kök hücrelerle birlikte çalışarak sonuç verir. Bu uygulama ile cilde platelet hücreleri bakımından zengin PRP tedavisi yapıldığında cildin kendini onardığı ve yenilediği görülür.

Whatsapp

Detaylı bilgi veya Fiyat almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!

 

prp nedir, fiyatları

prp tedavisi

Kişinin Kanından Nasıl Elde Edilir?

Prp uygulamasında İlk yapılan işlem kişiden kan alma işlemidir. Alınan kan,  özel tüplere konur. Bu kan tüplerle birlikte çok hızlı dönen santrifüj cihazına konulur.  Santrifüj cihazı, hızla dönerek platelet hücrelerinden zengin plazma oluşturur. Bunun elde edilebilmesi için de elde edebilmek için de cihazın hızla dönmesi gerekmektedir. PRP tedavisi, Cilt yaşlanmalarında, cildin yenilenmesinde, sarkma, ince veya derin kırışıklık da, güneş lekesi, akne izi ve saç dökülmesi gibi tedavilerde diğer cilt bakım ve yenileme işlemlerinde başarı oranı çok yüksek ve birçok kişi tarafından kullanılan ve hekimler tarafından da fazlasıyla önerilen bir tedavi yöntemidir.

PRP Tedavisi Uygulaması

Kişiden alınan kan ile tüpün dibinde kalan pıhtı hücreleri ve büyüme faktörleri kanın en zengin kısmıdır.  PRP tedavisi için elde edilen plazma cilde direk uygulanarak, sorun olan bölgeye iğne ile uygulanır.  Güzellik merkezlerinde uygulanan lazer ve radyo frekans uygulama işlemlerinden PRP den elde edilen serum cilde uygulanarak, yüzdeki gözenekler sayesinde kısa sürede emilir. 2 veya 4 hafta aralıklarıyla tekrar yapılabilir. Ancak geçmişte ailesinde kanser öyküsü bulunan kişilere, aspirin gibi kan sulandırıcı ilaç kullananlara, herhangi bir hemofili gibi bazı kan hastalığı bulunanlara, iltihap olanlara hamile ve bebek emzirenlere PRP tedavisi uygulanmaz.

Animasyon Videosu.

Tedavisi Ne zaman Sonuç Verir?

PRP tedavisi çok uzun soluklu bir tedavi olmamasına karşın, belli bir sürede sonuç alınmaktadır. Bu esnada cilt yenilenir. En iyimser ihtimalle 3. Seansın sonuna doğru ciltte ciddi anlamda bir yenilenme, sıkılaşma ve sağlıklı bir görüntü oluşur. Tedavi yapıldıktan sonra ciltte ciddi anlamda sıkılaşma ve sarkmada azalma, kırışıklıklarda hafifleme, özellikle lekelerde azalma görülür. Saçlarda ise, kalınlaşma ve sıklaşma görülür.

PRP Tedavisi Günlük Yaşamı Nasıl Etkiler?

Prp uygulaması günlük yaşamı kesinlikle etkilemez. Uygulamadan hemen sonrasında kişi normal hayatına devam edebilir. Deride veya vücudun herhangi bir yerinde kızarıklık oluşmaz. İşlem sırasında yapılan iğne izlerinin giderilmesi için soğuk kompres uygulanması kısa süreli de olsa gerekebilir. diğer estetik işlemleriyle birlikte rahatlıkla uygulanabilir. Hatta birlikte uygulandığında ciltte gençleşme, kırışıklıklarda azalma gibi olumlu etkiler daha kısa sürede oluşur. Kişi uygulamanın ardından günlük yaşamına devam edebilir. Sadece işlem yapıldığı gün banyo yapılmaktan kaçınmak ve güneş ışınlarına maruz kalmamak son derece önemlidir.

PRP Fiyatları 2020 Yılında

Sağlık Bakanlığı Yasakları Sebebiyle Sitemizde PRP Fiyatları hakkında bilgi veremiyoruz. Fiyat için mesaj atabilir veya arayabilirsiniz.

İlgili Uygulamalar
Detaylı bilgi ve fiyat için
Whatsapp