Saten Yüz Germe Nedir?

Saten Yüz Germe Nedir?

Saten Yüz Germe

Özellikle yaşın ilerlemesine bağlı olarak belirli bir yaştan sonra vücutta sarkmalar ve genişlemeler görülür. Yüz bölgesi için de geçerli olan bu durum, vücudun deriyi serbest bırakması nedeni ile meydana gelir.  Doku kaybına bağlı olarak ta gelişen bu duruma etki eden bir diğer etkili faktör cildin bir belirli bir dönemden sonra suyu  tutma özelliğini kaybetmesidir.  Bu türlü sarkmalar çözüm olabilmesi amacı ile geliştirilen zaten yüz germe operasyonları, cilt üzerinde sorunlu bölgelerde oluşan sarkmaları tekrar toparlayabilmek ve cildi daha genç bir görünüme kavuşturmak için yapılan uygulamaların genel adıdır. Ciltteki kırışıklıkların düzeltilmesi amacı ile de tercih edilen bu yöntem, oldukça başarılı bir sonuç sağlamaktadır.

Ciltte Nasıl Bir Etki Yaratır?

Yüz bölgesinde oluşan sarkmaları en temel sebebi vücuttaki kolajen dengesinin bozulmasıdır. Saten yüz germe uygulamalarında tetiklenen termal enerji ile kolajenlerin özellikleri bozulur. Oluşan ısıdan etkilenen kolajen lifleri zamanla çözülerek kendini bırakmaya başlar.  Bu şekilde hasar gören kolajen hücreleri diğer hücreler ile birleşerek yeniden ve sağlıklı şekilde kolajen üretimini meydana getirirler.  Sağlıklı kolajenlerin vücutta yayılmaya başlaması ile vücuttaki deri canlanarak, sarkmalar tekrar toparlanmaya başlar.

Whatsapp

Detaylı bilgi veya Fiyat almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!

 

Saten Yüz Germe Operasyonunun Özellikleri

Saten yüz germe operasyonlarının diğer uygulamalardan en önemli farkı, hibrit özellikli teknolojinin kullanılmasıdır. Bir diğer dikkat çekici özelliği ise yüz çevresi uygulamalarında göz kapağının bulunduğu bölgeye de kusursuz bir işlem uygulanabilmesidir. Operasyon sonrasında direk günlük yaşama devam edilebilmektedir.

Saten Yüz Germe Operasyonları Nasıl Gerçekleşir?

Yüz germe operasyonu uygulanmaya başlanmadan önce uygulama hakkında gerekli bilgiler aktarılır. Daha sonra germe işleminin gerçekleşeceği bölgeye ultrasonik özelliğe sahip jel sürülür. Ardından uğrama işlemi başlar. Yüz bölgesi için uygulanan işlem toplamda 45 – 50 dakika sürer. Göz çevresi operasyonları ise 15 – 20 dakika sürmektedir.  Uygulama sırasında hasta sadece sıcaklık hisseder. Bunun haricinde herhangi bir his oluşmamaktadır. Tedavi süresi boyunca sonuçlar geniş zamanda kendini belli eder. Vücuttaki kolajen dengesinin artması ile ortaya çıkacak sonuçlar, kolajen in vücutta çoğalma süresine bağlı olarak 5 – 6 ayı bulabilir.

Saten Yüz Germe İşlemlerini Kimler Tercih Edebilir?

Vücudunda kırışıklık veya sarkma problemi olan her hasta bu uygulama için uygun şartları taşır. Genelde 30 ve 35li yaşların problemi olan sarkma problemi genelde 35 yaşından sonra hastaların bu operasyonu tercih etmesine neden olmuştur. Normal ameliyat uygulamalarından sonra gereken dinlenme süresine izni olmayan hastalar bu işlem ile anında problemlerinden kurtulabilmektedir.  Bunun yani sıra iğne korkusu olan hastalar da bu operasyonu tercih ederek ağrısız sızısız bir şekilde başarılı sonuçlara ulaşır. Sadece ciddi bir hastalık geçmişi bulunan kişilerde bu operasyonlar tavsiye edilmez. Geçmişte kanser gibi ciddi problemi olan hastalar ve hamilelik sürecinde olan kadınlara bu uygulama önerilmemektedir.

Saten Yüz Germe Operasyonları Hangi Bölgelerde Tercih Edilir?

Saten yüz germe operasyonları tüm yüz genelinde uygulaması yapılabilen germe operasyonlardır. Buna ek olarak ameliyatsız olarak gerçekleşecek boyun bölgesini germe operasyonlarında da uygulanabilen bir işlemdir. Yüz ile birlikte gerçekleşen boyun germe ameliyatı, yüz ameliyatı ile aynı tekniklerin kullanılması ile gerçekleştirilir. Yüz bölgesine ek olarak gıdı bölgesinde de tercih edilmektedir. Fazla gidinin alınması işlemini kapsayan operasyonda gidi sıkılaştırılarak gergin bir görüntüye sahip olur. Boyun bölgesinde uygulanan saten germe operasyonu dekolte bölgesine kadar uzayabilen başarılı bir operasyondur.

 

 

İlgili Uygulamalar
Detaylı bilgi ve fiyat için 0533 141 41 31
Whatsapp 0533 141 41 31