Bişektomi
bişektomi nedir

Bişektomi (Hollywood Yanağı) Nedir?

Son yıllarda plastik cerrahi operasyonuyla gündeme gelen yanak inceltme estetiği olan Bişektomi ile dolgun yanaklar inceltilerek elmacık kemikleri belirginleştiriliyor. Son günlerde keskin ve ters üçgen şeklindeki yüzler daha ilgi çektiği düşünülerek cerrahi operasyonla inceltiliyor. Bişektomi adı verilen operasyon yanaktaki yağlar alınarak yapılmaktadır. Böylelikle daha keskin yüz hatları sağlanmış oluyor.

bişektomi hakkında

Yanak İnceltme Nedir?

Popülaritesi Hollwood’dan yayılan Hollywood yanağı olarak da bilinen Bişektomi yanak inceltme operasyonudur. Bişektomi operasyonuyla sağlanan üçgen yüz ve keskin yüz hatlarıdır.  Bişektomi cerrahisi, önceden dolgu malzemesi ve protez kullanılarak yapılan operasyonlardan daha farklıdır. Bugün yapılan, operasyonlar, yanaklara çalışılarak yapılmaktadır. Bişektomi farklı ve yeni bir yöntemdir. Çok kısa sürede gerçekleştirilen operasyon iz bırakmadan, yanaklara istenilen model verilerek yapılmaktadır. Ameliyat, plastik cerrahın önerisiyle genel veya lokal anestezi altında yapılabilmektedir.

Whatsapp

Detaylı bilgi veya Fiyat almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!

Bişektomi Neden Yapılıyor?

Yüzde bulunan iki ayrı çiğneme noktası vardır. Bu kasların arasında bulunan yağ yastıkları bazı insanlarda normal ölçülerinin üzerindedir. Bu durum da kişinin yüzünü daha tombul göstermektedir. Hollywood Yanağı da denilen operasyonla bu yastıkçıklar alınarak yüz hatları daha belirgin hale geliyor ve daha çekici bir görüntü elde ediliyor. Bişektomi ameliyatı, fiziksel gelişimin tamamen tamamlanıp yapılması önerilmektedir. Bu 25 yaş ve üzerinde kişilere yapılması gerekmektedir. Ergenliğin başladıktan 25 yaşa kadar olan sürede çiğneme kaslarında erime görülebilmektedir. Bu nedenle uzmanlar 25 yaş ve üzerinde kişilere yapılmasını sonuçların istenilen ölçülerde olması açısından önemli olduğu söylenmektedir. Bişektomi, her ne kadar adı ameliyat olsa da çok kısa sürede yapılan basit operasyonlardan biridir. Ancak alınacak yağ miktarı yanak ve çene üçgeni oluşturacak düzeyde olması gerekmekte ve bu kararı da tecrübeli plastik cerrah verebilmektedir. Hollywood Yanağı operasyonu, hastane de kalmayı gerektirecek bir operasyon değildir. Hasta birkaç saat dinlenmeyle günlük yaşamına devam edebilmektedir.

Toplu yüzler, şirin görünse de ileriki yaşlarda estetik açıdan rahatsız edici olabiliyor.  Toplu yanaklı kişiler kilolu olmasalar da sanki çok kiloluymuş gibi görünürler. Yüz hatlarının ince olması estetik açıdan hoş bir görüntü sağlamaktadır. Bişektomi, bu görüntü bozukluğunu çok kısa süren bir operasyonla tamamen ortadan kaldırmaktadır. Güçlü ve genç bir yüz ifadesi sağlar.

Yanak İnceltme Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Bişektomi ameliyatı olabilmek için fiziksel gelişimin tamamen tamamlanması ön koşuldur. Bu da 25 yaş ve üzeri insanlara uygulanabilir. Yani yüz hatlarının tamamen oturmuş olması gerekmektedir. Bazı kişilerde yanak yağ oranları fazladır. Bu kişiler kilolu olmasalar bile bu dolgun yüz görünümünden dolayı şişman görünürler. Yanak İnceltme operasyonu tam da bu kişiler için uygun bir ameliyattır.  Bu ameliyat, cerrahlara göre basit ve kolay bir ameliyattır. Elbette her ameliyatta olduğu kadar bu ameliyatlarda da risk vardır ancak ameliyat sonrası komplikasyonlar bu estetikte görülmez. Ağrı ve ödem gibi.

Yanak İnceltme Ameliyatı Sonrası

Bişektomi ameliyatı olanlar 1-2 saat hastane de dinlendikten sonra eve döner ve ertesi gün günlük yaşamlarına kaldıkları yerden devam edebilirler. Ameliyatın ilk günü katı gıdalar çiğneme olmaması açısından alınmaz. Ancak üçüncü gün normal beslenmesine geçebilir. Hollywood Yanağı operasyonu kalıcı bir operasyondur, çok aşırı kilo almadıkça yüz hatlarında değişiklik olmaz. Yanak İnceltme operasyonlarının bir diğer olumlu yanı, yaşlanmayı önleyici etkiye sahip olmasıdır. Bişektomi operasyonu, yüzdeki dolgun görünümün yerine daha estetik, zarif ve yüz hatları belirgin bir görünüm kazandırmaktadır. Ters üçgen görüntüsü olarak da tarif edilen görüntü, kadınlara daha güçlü daha çekici bir ifade kazandırmaktadır. Günümüzde plastik cerrahi de dâhil birçok operasyon en az kesi ile gerçekleştirilmektedir. Yanak İnceltme  de bunlardan biridir.

Bişektomi Fiyatları için bu sayfadan bilgi alabilirsiniz.

☝️☝️☝️

İlgili Uygulamalar
Detaylı bilgi ve fiyat için 0545 352 84 59
Whatsapp 0545 352 84 59