Lazer Lipoliz Nedir?

Lazer Lipoliz bilinen şimdi eski denilebilecek yöntem olan liposuction tedavinin son teknoloji biçimidir.  Lazer teknoloji olarak yalnızca güzellik estetik sektöründe değil özellikle sağlık sektöründe eski bütün yöntemleri silip süpürmüştür. Lazer Lipoliz’in klasik liposuctiondan farklarına bakılacak olursa aradaki fark oldukça şaşırtıcıdır. Öncelikle lazer Lipoliz, çok daha kısa sürede yapılabilen bir uygulama biçimidir. Liposuctiona göre çok düşük hatta yok denecek kadar az riske sahip. Çok rahatlıkla uygulanabilir bir sistem ve kanama ve morarma çok az iyileşme ise çok kısa sürede ve hızlı olmakta. Lazer Lipoliz uygulanan hastalarda işlemden sonra acı, ağrı, uzayan ödem, ağrı veya sonra gözüken ödem ve sonraları oluşan deformasyon, deride gevşeme ve sarkma lazer Lipolizde görülmemektedir. Lazer Lipoliz tedavisi, cerrahi liposuction işleminin, üç farklı lazerle gerçekleştirilmesidir. İşlem sırasında, üç farklı lazer kullanılmaktadır. Bunlardan biri, yağları eritirken diğeri kanama olmasını önlemekte, bir diğeri ise cilt altına uygulanarak sıkılaştırma sağlamaktadır. Dolayısıyla Liposuction operasyonlarının artık günümüzde adı bile kullanılmamaktadır. Çünkü yerine geçen yöntem yalnızca ona alternatif bir yöntem değil onun çok daha üzerinde ve teknolojik olarak en gelişmiş yağ eritme yöntemidir.

Lazer Lipoliz İşlemi

Lazer lipoliz lazer ışınları ile yağ hücrelerinde bulunan yağ hücrelerini parçalayan bir yöntemdir.  Aynı zamanda lazer Lipoliz yöntemiyle yağlar parçalanırken vücut şekillendirme işlemi de aynı anda yapılmaktadır. Başlangıçta yalnızca Lazer Lipoliz gelinen noktada 3D lazer Lipoliz teknolojisiyle yapılmaktadır.  Lazer Lipoliz işlemi ile bilinen lazer uygulaması, ultrason görüntü ve radyo frekans aynı anda kullanılarak fazlalık yağlar parçalanarak yok edilmekte ve ardından yağlardan boşalan yerler yine lazer uygulaması ile vücut şekillendirme yapılır ve derinin görüntü ve kalitesi arttırılır. Bütün bu işlemler yapılırken ve sonrasında vücut sıkılaştırılır.

Lazer Lipoliz Uygulanan Bölgeler

 • Çene Altı üçgen yüz ovalleştirme
 • Gıdı toparlanma
 • Boyundaki kırışıklıkların yok edilmesi
 • Karın yağlarının parçalanarak derinin kaliteli hale getirilmesi
 • Basen Bölgesi
 • Bacaklardaki gevşemeler
 • Sırt yağlanmaları
 • Kalça ve basenlerdeki yağlanma
 • Kollardaki sarkmalar
 • Kasık bölgesi
 • Baldırlardaki gevşeme
 • Estetik ayak Bilekleri oluşturma

3D Lazer Lipoliz Nedir?

3D Lazer Lipoliz liposcuction uygulamalarının lazerden sonra geliştirilen son teknolojik yağ parçalama ve vücut şekillendirme işlemleridir. 3D lazer Lipoliz , Lazer, ultrason ve radyo frekans gibi üç ayrı sistemin aynı anda farklı işlemler yaparak tek bir iş çıkarmasıdır. 3D lazer Lipoliz uygulamasında en üst düzeyde ve çok başarılı etkisiyle çok somut ve doğal sonuçlar alınır. 3D Lazer Lipoliz,  lazer ışınları ile direk yağlara uygulanır ve yağ hücrelerini parçalayarak yok eder. Bu işlemin ardından ciltte gerilme, gençleşme ve sıkılık oluşur. Selülitlerin yok edilmesi işlemi de bu uygulama ile ortadan kaldırılmaktadır.

3D Lazer Lipoliz Sistemi

3 D Lazer Lipoliz uygulaması 3 farklı sistemle yapılmaktadır.

 • Smart Lipo
 • Ultrasonik Lipoliz
 • Lazer selüliz

Smart Lipo

Smart lipo çift etkili bir lazer cihazıdır. Yağ hücrelerini patlatır ve yağ miktarını azaltır. İnce kanüllere sahip olup uygulandığı bölgede rahatsız edici travmalar oluşturmaz. Uygulanması ile işlemin bitişi arasında çok kısa bir zaman vardır. Kanülün ince oluşu ve işlemin çok kısa sürmesi nedeniyle hiçbir patolojik durum oluşmaz. Direk yağ hücrelerine uygulandığından diğer dokulara zarar vermez.

Ultrasonik Lipoliz

Ultrasonik Lipoliz , yağ hücrelerine ses dalgalarıyla ulaşır. Vibrotik etki yaparak yağların parçalanmasını ve birbirlerinden ayrılmasını sağlar. En büyük özelliği uygulandığı bölgede üst düzey bir sıkılaştırma sağlar. Parçalanan yağ hücreleri sıvı hale geldiğinden oradan çekilen yağ hücreleri istenildiğinde vücudun diğer başka bölgelerinde dolgu maddesi olarak kullanılabilir.

Lazer Selüliz

Lazer selüliz yüksek radyo frekans etkisine sahip bir lazerdir. Özellikle kadınlarda bacaklarda oluşan portakal görüntüsü selülitleri kısa sürede etki eder. Son derece başarılı olan bu işlem, lazer teknolojisinin en son geliştirilmiş aletidir

 

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here