Gülüş Estetiği

Gülüş Estetiği

Gülüş Estetiği Nedir?

Dişlerde bulunan şekil bozuklukları ve lekelenmeler günlük hayatta bizleri olumsuz yönde etkilemektedir. Bu sebeple insanlar artık günümüzde diş hekimlerine sadece diş rahatsızlıklarında değil estetik yaptırmak amacıyla da gitmektedir. Çünkü yapılan araştırmalar doğrultusunda diş yapısının ve gülüşlerinin sağlıklı olduğuna inanan kişilerin daha başarılı daha mutlu olduğu sonucuna varılmıştır.

Whatsapp

Detaylı bilgi veya Fiyat almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!

Diş Hekimleri Gülüş Estetiğini Sağlamak İçin Ne Yapabilirler?

 • Dişler istenmeyen renk tonuna döndüğünde (sararma) veya şekil bozukluğuna uğradığında çözümler ortaya koyarlar.
 • Gülümserken görünmeyen dişlerin estetik olarak gülüşe katılmasını sağlarlar.
 • Dişler, diş etleri ve dudaklar arasındaki uyumu sağlarlar.
 • Dudakların gülümseme sırasında aldığı şekle göre diş etlerinin aşırı bir şekilde görünmesini engellerler.

Gülüş Estetiği Tedavi Süreci Nasıl İşlemektedir?

Gülüş estetiği/tasarımı yapılırken dişlerin oluşturduğu bölgenin estetiği (beyaz estetik) ve dişetlerinin oluşturduğu bölgenin estetiği (pembe estetik) olarak adlandırılır.

Gülüş tasarımında en önemli nokta hastanın estetik beklentilerini doğru olarak anlamak ve hastanın beklentilerini karşılamak amacıyla ihtiyaçları doğru belirlemek çok önemlidir.

Hastanın ağız ölçüleri aracılığıyla modeller hazırlanır.  Problemler belirlenir ve planlamalar yapılır. Daha sonra hastaların ağız içi ve yüz fotoğraflarıyla bilgisayar ortamında özel programlar kullanılarak yapılan ölçümlerle yüz şekline uyum hesaplanır. Tedavi sonucunda elde edilecek en yakın görüntüler yine programlar aracılığıyla hasta ağzına aslına en uygun şekilde hazırlanarak geçici restorasyonlarla hastaya sunulur ve fikirleri alınır.

Genetik olarak kişilerde çene kısmında eklem bozuklukları olabilir. Bu bozukluklar gülüş estetiğini engellemektedir. Çene gelişimi dikey yönde gerileme veya artış göstermiş olabilir. Bu sorunların giderilmesi sırasında gelişim çağını tamamlamamış kişiler daha avantajlı durumdadır. Tedavi olarak ortopedik tedavi ile düzeltilebilir. Fakat çenedeki bazı bozukluklarda kesinlikle cerrahi işlem uygulanması gerekir.

Gülüş Tasarımı Ne Gibi Avantajlar Sağlar

 • Daha doğal görünüm sağlanır yüz ve çeneye yakışır dişler elde edilmiş olunur.
 • Dişlerin renkleri daha net gözükür.
 • Diş etleri daha sağlıklı görünüm kazanır.
 • Güzel parlayan dişlere ve daha güzel gülümsemeye kavuşulur.
 • Dişlerde oluşan kırıklar düzeltilir.
 • Diş boylarında oluşan uyumsuzluklar giderilir.
 • Dişlerin arasında oluşan düzensiz boşluklar ortadan kaldırılır

Ne Kadar Süre Sonra Estetik Gülüşe Sahip Olabilirim?

Hastanın mevut durumuna göre yapılacak tedavilere göre seans sayısı değişebilir. Tedavi bazen tek seansta bazen de birkaç haftada tamamlanabilir.

Kişiye Özel Gülüş Çeşitleri Nelerdir?

Çekici Estetik Gülüş: Bu tedavide tercih edilen ön dişleri daha ön plana çıkarmaktır. Bu değişiklikle daha genç ve daha çekici gülüşe sahip olacaksınız

Entelektüel Gülüş: Dişlerin aynı seviyeye getirilir. Böylelikle kişinin daha olgun bir gülümsemeye sahip olması sağlanır

Sportif Gülüş: Orta kesici olan dişlerin yan taraflarda bulunan kesici dişlerden daha uzun olarak tasarlanmasıyla sağlanır.

Gülüş Estetiği Fiyatları

Gülüş Estetiği Fiyatları yapılan yer, doktor ve hastanın durumuna göre değişiklik göstermektedir. Ancak Ortalama olarak 1000-3000 TL arasındadır.

İlgili Uygulamalar
Detaylı bilgi ve fiyat için 0545 352 84 59
Whatsapp 0545 352 84 59