Burun Estetiği

Burun Estetiği

Burun Estetiği Ameliyatı

Burun gerek işlevselliği bakımından gerekse görsel olarak vücudun önemli organlarından biridir. Burun estetiği (Rinoplasti) ameliyatı yalnızca estetik amaçla yapılan operasyonlar değil aynı zamanda deviasyon adı verilen nefes alma sorunlarını da ortadan kaldıran operasyonlardır. Rinoplasti operasyonu burunda doğuştan veya sonradan oluşan şekil bozukluklarıyla birlikte fonksiyonel bozuklukları da ortadan kaldırmaktadır. Doktorun önerileri ve hastanın talepleri birlikte değerlendirilerek doğal, abartısız yüzün oranlarıyla örtüşen bir burun ameliyatı yapılmaktadır. Burun estetiği yaptırmak isteyen hastalar diğer estetik taleplerden daha az değildir. Burun yüzün ifadesini ve belirten ve yüze karakter kazandıran bir organdır. Geniş, uzun, kemikli, eğri vs. görsel olarak bozuk olan burunlar öncelikle insanlarda özgüven sorununa neden olmaktadır. Estetik açıdan düzgün bir buruna sahip toplumsal ve sosyal ilişkilerinde daha başarılı oldukları söylenmektedir. Burun estetiği konusunda karar verdikten sonra hasta, nasıl bir burun istiyor ve yüzüne uygun en iyi ve güzel burun için doktoruyla birlikte karar vermek yapılacak en doğru tercihtir. Rinoplasti yani vurun estetiği sıradan basit bir ameliyat değildir. Öncesinde birtakım tetkikler yapılarak hastanın genel sağlık durumunun değerlendirilmesi yapılmaktadır.  Her yaş için estetik yapılsa da en doğru yaş fiziksel gelişimin tamamlanması bittiğinde yani en az 18 yaş ve üzerinde kişilere uygulanmaktadır.

bilmeniz gerekenler

Ameliyatta Neler Yapılır?

Burun estetik ameliyatları açık ve kapalı olmak üzere iki türlü yapılmaktadır. Açık burun estetik ameliyatlarında burun kemiğinden kıkırdağa kadar her türlü müdahale edilmektedir. Ancak kapalı ameliyatlarda daha çok anestezi uygulanmadan sınırlı müdahalelerle ve geçici süreler için müdahale yapılmaktadır. Açık Burun estetiği ameliyatlarında genel anestezi alınarak yapıldığından genellikle hastanın bir gün hastanede kalması istenmektedir. Açık burun ameliyatlarında genellikle burun kemiğine de müdahale edildiğinden ilk gün ameliyat sonrası ağrı olmaktadır ancak güçlü ağrı kesicilerle bu durum yatıştırılmaktadır. Burun ameliyatları genel anestezi altında yapılan uzun süren ameliyatlardır. Yapılacak işlemler ölçüsünde ameliyat süresi uzamakta veya daha kısa olmaktadır. Ameliyat süresi tam olarak bilinmese de bir saatin üzerinde süren ameliyatlardır. Ameliyat sırasında hastanın burun içine tampon uygulaması yapılmaktadır. Bu tampon kanamayı kontrol amaçlı yapıldığı kadar yeni müdahale olduğundan göçmelere karşı da bir önlem olarak koyulmaktadır. Buruna ameliyat sırasında tamponla birlikte yeni burun modelinin oturması ve kemiğin kaynaması için beraberinde alçı uygulaması da yapılmaktadır.

Whatsapp

Detaylı bilgi veya Fiyat almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!

Ameliyat Sonrasında Neler Yapılmalıdır?

Burun ameliyatları konusunda en çok sorulan sorulardan biri, morluklardır. Burun estetik ameliyatlarında, kemik üzerinde çalışıldığı için göz çevresinde morarma olması kaçınılmazdır. Ancak bu morarmalar kısa süre içinde geçer ve göz çevresindeki ödemler de dağılır. Burnun doğal görünümüne ulaşması ise 3 ay ile 6 ay arasında değişmektedir.

Ameliyatsız Burun Estetiği Nedir?

Ameliyatsız Burun estetiği kapalı Burun estetiği denilen bir burun estetik türüdür. Bu ameliyatla hiçbir benzerlik göstermeyen bir işlemdir. Çok kısa bir sürede maksimum 30 dakikada yapılan bir işlemdir. Kapalı burun estetik işlemleri,  deformasyonun çok hafif olması durumunda yapılan işlemlerdir. Bu deformasyonlar, cerrahi müdahaleye gerek olmaksızın yapılabilmekledir. Sonuçları da son derece başarılıdır. Uygulama maksimum 30 dakikalık bir işlemdir ve bittiğinde günlük yaşama kalındığı yerden devam edilebilmektedir.

Burun Estetiği Fiyatları

Açık Burun estetiği ameliyatlarında tam bir fiyat vermek neredeyse mümkün olmamaktadır. Fiyatlar, yapılacak işlemin ayrıntısındaki farklılıklar, kişiden kişiye değişen burun yapıları, uygulanacak işlemler ve ameliyatın yapılacağı hastanelere göre de burun estetik ameliyat fiyatları değişiklik göstermektedir. Bu konuda en doğru yöntem ameliyatı yapacak olan operatör ile bu konuyu ayrıntılı konuşmaktır.

 

 

 

İlgili Uygulamalar
Detaylı bilgi ve fiyat için 0533 141 41 31
Whatsapp 0533 141 41 31