Çene Dolgusu Rehberi

Çene Dolgusu Rehberi

Çene Dolgusu

Çene dolgusu, daha çekici bir yüze sahip olmak isteyenlerin tercih ettiği bir operasyondur. Yüz ile uyumlu olabilecek bir çene modeli tasarlanarak, basit müdahaleler ile çeneye şekil verilmesi amaçlanır. Böylece yüz daha simetrik bir görünüme kavuşur ve yüz eskisinden daha dengeli bir görünüm kazanır.

Çene Dolgusu Nedir?

Çenelerde en sık olarak görülen bozukluklar, hacimsel eksiklikler, çenenin yüzden büyük olması, çene çizgisinin belirsiz görünümü, asimetrik çene yapısı ve çene altında meydana gelen sarkmalar şeklindedir.  Yüze daha canlı bir görünüm katmak için uygulanan çene dolgusu uygulamaları, çene üzerinde bulunan bütün şikâyetleri gidermeye yardımcıdır.  Böylelikle çene kemiğinin daha belirgin bir şekilde görülmesi sağlanır.

Whatsapp

Detaylı bilgi veya Fiyat almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!

Çene Dolgusu Zararlı Mıdır?

Çene dolgusu uygulamaları, cerrahi anlamda her hangi bir uygulama gerektirmez. Anesteziye ihtiyaç duymadan kolayca uygulanabilen bir operasyondur. Bu nedenle kişilerde ciddi sağlık problemlerine yol açma etkisi yoktur. Uygulamaya başlamadan önce eğer hasta kendisi talep ederse yüz bölgesinde belki lokal bir anestezi uygulanabilir. Bu anestezi de bölgesel olarak uygulandığı için kişilerde uzun dönemli uyuşukluğa neden olmaz.

Çene dolgusu uygulamaları yaklaşık olarak 15 dakika sürer. Seans için belirlenen bu süre her seansta benzer dakikalar şeklinde devam eder. Çene bölgesinde işaretlenen alanlara dolgu malzemesinin enjekte edilmesi olarak tanımlanan uygulama, son derece ağrısız olarak sonlandırılır.

Çene Dolgusu Fiyatları

Çene dolgusu uygulamaları, farklı fiyatlar içermekle birlikte hemen hemen her klinikte birbirine yakın fiyatlar ile yaptırılabilen bir operasyondur. Bu uygulamadan memnun kalmak ve dezavantaj yaşamamak için, uygulama merkezini iyice araştırarak karar vermek gerekir. Bu gibi durumlarda uygun fiyat seçeneklerinden dolayı bilinmeyen klinikleri tercih etmek, ilerde daha büyük problemlere yol açabilir.

Çene Dolgusu Ne Kadar Kalıcıdır?

Çene dolgusu uygulamaları, dermal özelliğe sahip dolgu malzemeleri ile uygulanır. Bu dolgu maddeleri kendi içerisinde de farklı sınıflara ayrılır. En çok tercih edilen dolgu malzemeleri, hyaluronik asit, sığır kolajenleri, vücudun kendi yağ hücreleri, kalsiyum hidroksilapatittir. Dolgu enjeksiyonu için dolgu tercih edileceğinde dikkat edilmesi gereken en önemli kural, bu dolguların Sağlık Bakanlığı tarafından onay verilmiş dolgular olmasıdır.

Çene dolgusu uygulaması, çok uzun süreli kalıcılık gösteren bir uygulama değildir. Tercih edilecek dolgunun özelliğine ve içeriğine göre dolgunun kalıcılık süresi değişir. Enjekte işlemi tamamlanan dolgular belirli bir zaman sonra cilt üzerindeki etkisini kaybeder ve yenileme ihtiyacı doğar.

Çene Dolgusunu Kimler Yaptırabilir?

Çene dolgusu uygulamalarını, genel anlamda ergenlik çağını tamamlamış her birey tercih edebilir. Sağlık açısından ciddi bir problem yaratmayan dolgu uygulamaları, cerrahi müdahale gerektirmediği için rahatlıkla uygulanabilen operasyonlardır. Cilt yapısı müsait olan her birey, yaş sınırı olmadan bu uygulamalar için uygun bir aday olabilir.

Çene Dolgusu Uygulaması İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Çene dolgusu uygulamaları, yeniden çene yapma fırsatını sunmaz. Sadece mevcut çene üzerinde gerekli düzeltmelerin yapılabilmesini sağlar. Çene dolgusu uygulaması yaptırıldıktan sonra kısa sürede normal hayata dönmek mümkün olur. Ancak ilk zamanlar çene bölgesini her türlü sert darbeye karşı korumak gerekir. Operasyonun ardından ilk bir ya da iki hafta bölgeye dikkat edilmeli ve zorlayıcı hareketlerde bulunulmamalıdır. Çene dolgusu uygulamasının gerçekleştiği merkez, bu işlemi garantili şekilde sunmalıdır. Operasyon sonrası gelişebilecek her türlü komplikasyon için hasta zaman kaybetmeden kliniğe başvurmalıdır. Evde gerçekleştirilecek müdahaleler, bölge açısından iltihap kapma riskine yol açabilir. Bu nedenle her türlü ek müdahale gereksiniminde zaman kaybetmeden kliniğe başvurulması tavsiye edilir.

Çene Dolgusu fiyatları sağlık bakanlığı gerekçesi ile paylaşılamıyor. Fiyatlar İle İlgili Detaylı bilgi almak için hemen arayabilirsiniz.

Çene Dolgusu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Çene Dolgusunun Yan Etkileri Var mıdır?

Uygulama yapılmadan önce hastanın isteğine bağlı olarak lokal anestezi yapılabilmektedir. Anestezi sonucunda geçici olarak bazı uyuşukluklar meydana gelebilmektedir. Bunun dışında hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır.

Çene Dolgusu İşleminden Sonra Ödem veya  Şişlik Olur mu?

Uygulanan yönteme bağlı olarak geçici sürelerde şişlikler meydana gelmektedir. Bu şişlikler buz ve krem tedavisiyle kısa sürelerde tedavi edilmektedir.

Çene Dolgusu Ne Kadar Süre Kalıcıdır?

Kök hücre destekli operasyon uygulanırsa 5 yıl, Yağ dolgusu ile yapılırsa 2-3 yıl, hyaluronik asit uygulandığı takdirde kalıcılığı 6 ay ile 1 sene arasındadır.

Çene Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Çene hattı daha belirgin hale geldiği için daha genç bir yüz görünümü elde edilir, Yüz şekline uygun bir çene görüntüsü oluşur, Tek seansta uygulanmaktadır ve Kısa sürelerde çenedeki şekil bozuklukları giderilebilir.

İlgili Uygulamalar
Detaylı bilgi ve fiyat için 0533 141 41 31
Whatsapp 0533 141 41 31