Gamze Estetiği

Gamze Estetiği

Gamze Estetiği Nedir?

Gamzeler, bazı insanlarda doğuştan var olmaktadır. Aslında genetik bir anormallik olan gamzeler, kasların kısa kalması (zigomaticus kaslarının) sonucu oluşmaktadır. Yine de estetik açıdan sempatik ya da çekici bir görüntü yaratabilmektedirler. Fakat doğuştan gelen bu gamzeler zamanla kilo alıp vermeye bağlı olarak ya da yaş ilerledikçe belirginliğini kaybeder.

Gamzelerin belirgin hale getirilmesi ve daha güzel yüz ve yanak görünümünün sağlanması açısından da gamze estetiği yapılabilmektedir.  Elbette yalnızca yanak bölgesine yapılmayan gamze işlemi kalça bitişlerinde venüs diye adlandırılan gamzeler de yapılmaktadır.

Whatsapp

Detaylı bilgi veya Fiyat almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!

Gamze Nedir?

Gamze, genellikle yüz kısmında burun yanına doğru kasların kısa kalması sonucunda doğuştan meydana gelen çukur olarak tanımlanmaktadır. Aslında bir kusur olarak gözükse de kişiye sempatiklik kattığından dolayı güzellik isteyen kişilerin son zamanlarda ilgi odağı haline gelmiştir. Böylelikle gamze estetiği adı altında bir estetik türü ortaya çıkmıştır.

Gamze Estetiği Öncesi ve Ameliyat Süreci

Gamzeler için estetik ameliyatlar, ilk olarak doktorlara gidilerek muayene edilmesi süreci kapsamında da gamzelerin nasıl oluşacağının belirlenmesi işlemi ile birlikte süreç başlayacaktır.

30 dakikalık operasyon olarak kendini gösteren gamze ameliyatı öncesinde yüzdeki ve yanakta hangi bölgelerde tam olarak gamzelerin çıkacağına dayalı muayene süreci kendini gösterecektir.

Cerrahi olarak gamze oluştururken de aslında yapılan dokuyu destekleyen kasa hasar verilerek doku çökmesi sağlamaktır.

Yeni trend gamze estetiği, yanakta iki şekilde oluşturuluyor;

Kişinin isteğine bağlı olarak sürekli olarak belirgin gamzeler ya da sadece gülünce ortaya çıkan şirin çukurluklar yapılabiliyor.

Gamze estetiği ameliyatı lokal anestezi ile yapılmaktadır. Gamze estetiği ameliyatı yaklaşık olarak bir saat sürmektedir. Gamzelerin yeri hasta ile cerrah arasındaki görüşmede belirlenir.

Ağız içinden yapılan kesiler ile ağız mukozası (içteki ıslak deri) ve yanak kasından parça çıkarılır ve orada zayıflık oluşturulur. Daha sonra kesi dikilir.

Gamze estetiği sonrasında da dikim işleminin gerçekleştirildiği bölgede biraz şişlik görülebilecek olsa da bir haftada bu tür bir rahatsızlık da ortadan kalkacaktır. Aynı zamanda da dikiş ipleri eriyecek ve gülerken gamzeleriniz de kendini belli ederek ortaya çıkacaktır.

Dikkat edilmesi gereken nokta ise ameliyat olan kişinin ameliyat olduğu gün yumuşak besinler tüketmesidir. Birkaç gün süreyle ağrı hissedilmesi de gayet normaldir. Uzman doktorunuz tarafından size yazılacak olan antibiyotikler ve ağrı kesici ilaçları aksatmadan kullandığınız takdirde de bu ağrılar bir sorun teşkil etmeyecektir.

Genellikle yüz ve yanak bölgesinde gamze estetiği yaptırılsa da popo ve kalça bölgesindede tercih edilmektedir.

Kalça Bölgesinde Venüs & Bel Gamzesi Oluşturma

Vücutlarının kalça bölgelerinde doğal bir kıvrım elde etmek isteyen kişiler  bu tür ameliyatlara başvurabilmektedir. Estetik ameliyatların bir türü olan gamze oluşumu, Venüs gamzesi ile de devreye girerek; bel, sırt ve kalça kısmında yapılacak olan cerrahi müdahalelerle de kendini gösterecek seviyede yer almaktadır. Bu anlamda da bel bölgesinde doğal niteliklere sahip olacak şekilde kıvrımlar da elde edilmesinde de cerrahi müdahaleler gereklidir.

Venüs gamzesi ise 20 dakika kadar süren bir işlemdir. Deri altı yağ dokusu lokal anestezi ile inceltilir ve böylelikle venüs gamzesi meydana gelir. Operasyon esnasında da herhangi bir ağrı hissedilmesi söz konusu değildir.

Gamze Estetiğini Eski Haline Döndürme

Gamze estetiği yaptırmanın en önemli avantajlarından birisi de istenildiği zaman gamzeleri yok etmektir. Kişi gamzelerinden memnun olmaz ya da sıkılırsa çok küçük bir müdahale ile gamzeler yok edilebilir. Kimi zaman gamze istenildiği gibi olmaz ya da kişi kendine belli bir süreden sonra yakıştırmaz. Bu gibi durumlarda geri dönüş oldukça kolaydır.

Gamze Estetiğinin Riskleri

Her operasyonda olduğu gibi gamze estetiği ameliyatında da enfeksiyon kapma ve kanama riski vardır. Bu gibi durumlar için küçük bir müdahale ya da ilaçla geçirme gibi bir olanaklar mevcuttur. Bazı operasyonlarda çıkarılan doku yetersiz ise gamze oluşmama riski de vardır. Tam aksi de olabilir; çıkarılan doku çok fazla olursa sürekli bir çöküklük olacaktır ve bu da yapay görünmesine yol açacaktır. Fakat yaşanan gelişmeler sayesinde bu olumsuzluklara da kolayca müdahale edilebilir.

Operasyon sonrası oluşan ödem ve ağrı oldukça normaldir. Ancak uzun süre devam ederse mutlaka uzman doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

Gamze Estetiği Fiyatları

Sağlık bakanlığı yasaları gereğince buradan gamze estetiği fiyatları ile ilgili bir bilgi veremiyoruz. Detaylı bilgi veya fiyat öğrenmek istiyorsanız arayabilir veya mesaj atabilirsiniz.

İlgili Uygulamalar
Detaylı bilgi ve fiyat için 0533 141 41 31
Whatsapp 0533 141 41 31