Burun Dolgusu

Burun Dolgusu

Burun Dolgusu ile Tanış

Bir diğer adı ile ameliyatsız burun operasyonu olan burun dolgusu, bir çeşit estetik operasyon olarak adlandırılır. Burun dolgusu operasyonlarında, hastaların burunlarına ameliyata gerek kalmadan doku enjekte işlemi gerçekleştirilir. Hacim kazandırması için uygulanan bu işlem ile burun yeni bir görünüme kavuşur. Yüz bölgesinde birçok farklı bölgede uygulanan enjekte işlemleri yaygın olarak dudak ve bütün bölgelerinde tercih edilir.

 

Whatsapp

Detaylı bilgi veya Fiyat almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!

Burun Dolgusu Nedir?

Burun dolgusu, yaklaşık olarak 20 – 30 dakika arasında buruna dolgu enjekte işlemidir. Burun bu doku ile doldurulduktan sonra hasta ve doktorun ortak kararı ile belirlenen bölgelere anestetik özellikteki kremlerden sıkılarak burunun yeni bir yapı kazanması sağlanır. Bu işlem ise yaklaşık olarak 10 dakika sürer.

Burun Dolgusu İle Ameliyatsız Burun Estetiği

Bu operasyonlar ile hiç iz kalmayacak şekilde yeni bir burun elde edilir. Ameliyat olmak istemeyen hastalar burun dolgusu operasyonları ile hayal ettikleri yeni burunlara kavuşabilirler. Cerrahi ortamda gerçekleşmesi gereken operasyon, yüzde yüz memnuniyet garantisi ile uygulandığından dolayı oldukça yoğun olarak tercih edilen bir estetik müdahaledir.

Diğer anlamı ile bir tür şekillendirme işlemi olan dolgu uygulamasındaki sorunlu bölgeler tespit edilerek bu bölgelere dengeli şekilde doku takviyesi uygulanır. Böylelikle dışarıdan bakıldığında daha düz bir görünüm elde edilir.  Oldukça basit olan enjekte işlemi, hastanın yeni görünümünü beğenene kadar enjekte edilmeye devam edilir.

Burun Dolgusunu Kimler Yaptırabilir?

Burun Ameliyatı olmak istemeyen hastalara başta olmak üzeri Burun dolgusu uygulamaları teknik olarak gelişimini tamamlamış bütün bireyler üzerinde uygulanabilen operasyonlardır. Burnun tamamen evrimini tamamlaması gerektiği için en az 18 yaş sınırı bulunur. Yaş sınırını geçen her birey, üst yaş sınırı olmadan bu uygulamaya başvurabilir.

Burun Dolgusu Fiyatları

Estetik gerektirmeye burun dolgusu operasyonları, mutlaka uzman kliniklerde hekimlere yaptırılması gereken uygulamalardır. Aksi takdirde yara izi kalmasa bile burun yapısında eğilme ve değişmeler gözlemlenebilir. Kesin başarı elde etmek ve sonuçlardan mümkün kalmak için uygulamadan önce detaylı araştırma yapmak ve profesyonel kliniklere başvurmak gerekir.

Burun dolgusu uygulamaları, oldukça uygun fiyatlara yaptırılabilir. Enjekte edilen dolguların kalitesinin önemli olduğu uygulamalarda, kullanılan malzeme çokluğu fiyatı etkileyen önemli bir kriterdir. Genel anlamda uygun fiyat koşulları nedeni ile burun dolgusu uygulamaları günümüzde oldukça sık olarak tercih edilen estetik operasyonlar arasında yer alır.

Burun Dolgusu Zararlı Mıdır?

Burun dolgusu operasyonları, sağlık açısından herhangi bir sorun teşkil etmez Cerrahi müdahalenin olmaması nedeni ile vücut herhangi bir şekilde tehlike ile karşılaşmaz. Yalnız uygulamanın tam başarı sağlayabilmesi ve sağlığı tehdit etmemesi için tercih edilecek dolgu malzemelerinin kesinlikle sağlığa zararsız dolgu malzemelerinden tercih edilmesi gerekir. Piyasada bu anlamda birçok ikinci el dolgu malzemesi bulunur. Maliyet olarak sıfır dolgu malzemesinin yarı fiyatına alıcı bulan bu dolgu malzemeleri, cilt üzerinde ilerleyen dönemlerde ciddi sağlık problemlerine yol açabilir. Bu nedenle uygulamayı gerçekleştirecek kliniğin kullanacağı dolgu malzemelerinin kaliteli olmasına dikkat etmek gerekir.

Burun Dolgusu Ne Kadar Kalıcıdır?

Burun dolgusu işlemleri dolgu malzemesinin yüzde yüz kalıcı olmamasından dolayı kalıcı işlemler değildir. Uygulamada tercih edilen dolgu malzemesinin kalitesi, uygulamanın kalıcılık süresini doğrudan etkiler. Kısa süreli olan ve uygun fiyata sunulan dolgu malzemeleri, kısa bir süre sonra etkisini yitirir. Daha kalıcı etki yaratan dolgu malzemelerinin tercih edilmesi ile kalıcılık süresini daha da uzatmak mümkündür.

Bu uygulamanın iyi yanlarından bir tanesi, geri dönüşümlü özelliğe sahip olmasıdır. Hasta eğer sonuçtan memnun kalmazsa tekrar enjekte işleminin geri alınması mümkündür.

Burun Dolgusu Fiyatları Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin İletişime Geçebilirsiniz.

İlgili Uygulamalar
Detaylı bilgi ve fiyat için 0552 657 16 55
Whatsapp 0552 657 16 55