Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz

Coolshape olarakta bilinen soğuk lipoliz yağ hücrelerinin dondurularak vücuttan doğal yollarla atılmasını sağlayan uygulamadır. Liposuction ameliyatlarından farkı cerrahi işlem olmaması, maliyetinin az olması, yan etkisinin bulunmaması, gündelik yaşama dönme süresinin kısalığıdır. Bu nedenlerle lipoliz uygulamaları daha cazip hale gelmektedir.

Soğuk Lipoliz ( Coolshape) Nasıl Uygulanır ?

Soğuk lipoliz uygulaması sırasında lipoliz uygulanacak bölgeye özel Coolshape pedleri yerleştirilir ve cihazın başlıkları o alanlara oturtulur. İncelmenin hedeflendiği bölgedeki yağlı doku Coolshape başlıklarının içine çekilirek çekilen yağlı doku maksimum -10 derece de soğutulur. ( Soğutma işlemi uygulanan kişi tarafından hissedilmemektedir ve hedeflenen yağ hücreleri dışında herhangi bir dokuya zarar vermez ve ya herhangi bir şekilde etkilemez.)  İşlem her bölge için tahmini olarak 1 saat sürmektedir.

Whatsapp

Detaylı bilgi veya Fiyat almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!

Soğuk Lipoliz Uygulaması Sonrası Süreç

Soğuk lipoliz uygulaması sonrası Coolshape başlıkları içine aldığı yağlı dokunun %20 ila 40’ı arasını dondurur. Donmuş yağ hücreleri işlevlerini kaybeder ve 1,5 hafta sonrasında işlevini kaybeden yağ hücreleri vücuttan doğal yollarla atılmaya başlar.  Bu atılım işlemi 4 ay boyunca devam eder. Donmuş yağ hücreleri yeniden oluşamayacağı için, uygulama alanında gerçekleşen bölgesel incelme ve şekillenme kalıcı olmuş olur.

Soğuk Lipoliz Kimlere Uygulanabilir ve Tercih Edilme Sebepleri Nelerdir?

COOL SHAPE  yani soğuk lipoliz yöntemi her yaş kadın ve erkek hastaya uygulanabilir; özellikle yoğun iş temposuna sahip, zamanı az  ve bölgesel incelme sorunu olan hastalarımız tarafından tercih edilmektedir. Coolshape uygulamasının ağrısız, acısız ve sadece tek seanslık olması da tercih edilme sebeplerindendir. Soğuk lipoliz uygulaması sayesinde şekil bozukluklarına sebep olan bölgesel yağlanmalar ameliyatsız olarak yok edilmektedir.

Aynı zamanda spor ve  diyet gibi gayretler ile incelmesi istenilen bölgelerde hedeflere ulaşmanın mümkün olmadığı durumlarda (Oynamaz eklemlerde; kol-basen-sütyen bandı bölgesi gibi), coolshape cihazı uygulandığı bölgede bölgesel incelme gereksinimlerinin tamamını karşılamaktadır.

Coolshape uygulaması bir günde en fazla 3 bölgeye uygulanmaktadır. Uygulama bölgesindeki yağ oranına ve soruna göre uygulama tekrarı en erken 1 ay sonunda yapılmaktadır.

Soğuk Lipoliz ( COOL SHAPE ) Kimlere Uygulanamaz?

  • Hamileler
  • Uygulama bölgesinde açık yarası olanlar
  • Raynaud sendromu olanlar
  • kriyoglobulinemi hastaları, yeni kalp krizi geçiren kişiler
  • Kalp pili olanlar
  • 18 yaşının altında olanlar
  • Şeker hastası olanlar ve kan dolaşımında bozukluk görülen kişiler
  • Vücudu ani değişikliği kaldıramayacak kişilere
  • Ağır karaciğer ve böbrek yetmezliği olan kişilere

kesinlikle uygulanmamalıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

1-Soğuk lipoliz tedavisi sırasında hasta kendini nasıl hisseder?

Makalemizin başında bütün süreçleri sizinle paylaşmış durumdayız. Bunun için endişelenecek bir durum söz konusu değildir.

Soğuk lipoliz tedavisi esnasında hasta kitap, gazete ya da dergisini okuyabilir, e-postalarını kontrol edebilir. Hatta tavsiyemiz, soğuk lipoliz tedavimiz sırasında gözlerinizi kapayarak kısa bir uykuya bile dalıp dinlenmenizdir.  Arkanıza yaslanın, rahatlayın ve kurtulamadığınız yağlarınıza veda edin!

2- Soğuk lipoliz tedavisinden sonra hasta kendini nasıl hisseder?

Soğuk lipoliz tedavisi tamamen ameliyatsız olduğundan hasta normal aktivitelerine hemen dönüş sağlayabilir. Spor randevusu var ise gidebilir, işe gitmesi gerekiyorsa rahatlıkla gidebilir. Soğuk lipoliz uygulaması sonrasında hiçbir şekilde  ağrı  ve acı hissedilmemektedir.

3-Soğuk lipoliz tedavisinden sonra herhangi bir diyet veya egzersiz programı yapmam gerekiyor mu?

Soğuk lipoliz tedavisinden sonra hasta bölgesel inceldikten sonra herhangi bir spor veya diyet yapmasına pek gerek görülmez. Fakat hastalar tedavi sonrası gördükleri yüksek memnuniyet sonrası daha çok motive olup, formlarını korumak istiyorlar. Bu sebeple spor’a başlayıp daha sağlıklı yaşamak ve formlarını hep korumak istedikleri gözlemlenmektedir. Sağlığınız açısından da  spor yapmanızı ve sporu hayatınızın bir parçası olarak tutmanızı tavsiye ediyoruz.

4- Soğuk Lipolizin Zararları Nelerdir?

Tedavi görmüş kişiler kısa süreliğine rahatsızlık ve ağrı hissedebilmektedir. Ayrıca uygulama işlemleri sürerken herhangi bir ağrı veya acı duyulmaz. Kişilerin unutmaması gereken bir diğer konu ise soğutulan bölgede; uyuşma, ağrı, kızarıklık, kramp görülebilmesidir. Söz konusu uyuşukluk ise birkaç hafta olmak üzere etkisini hissettirebilir. Bundan daha uzun süreli sorunlarda doktorunuza başvurmanızı öneriyoruz.

 

 

İlgili Uygulamalar
Detaylı bilgi ve fiyat için 0533 141 41 31
Whatsapp 0533 141 41 31