Q Switch Lazer

Q Switch Lazer

Q Switch Lazer Nedir?

Q Switch lazer Son yıllarda seçkin ve elit estetik merkezlerinde uygulanan en son gelişmiş lazer uygulasıdır. Q switch lazer cildin sıkılaşmasını sağlayan açık gözenekleri sıkılaştıran, cilde parlaklık ve sıkılık kazandıran daha genç görünmesini sağlayan bir tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır.

Bu uygulama ısı ve ses dalgaları vererek cildin en üst tabakası olan dermisi uyararak kolajen yapısını tetikler. Ciltte güneş ışınları veya lazer epilasyon sonucunda oluşmuş lekeleri yok eder. Tedavi sonunda ciltte, gözle görülür bir parlaklık, sıkılaşma ve toparlanma ciddi anlamda gözlenir.

Whatsapp

Detaylı bilgi veya Fiyat almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!

Q switch lazer Tedavi Nasıl Yapılır?

Bütün uygulamalarda olduğu gibi Q switch  lazer tedavi uygulamasında da öncelikle cilt derinlemesine ve tamamen temizlenir. Yapılan işlem için herhangi bir anestezi uygulaması gerekmez. Seans maksimum 10 dakika sürmektedir. Toplam tedavi 4 veya 5 seansta tamamlanır. Haftada minimum 1 veya 3 seans olacak şekilde tekrar edilir. Tedavinin bitiminden itibaren cildin tam anlamıyla yenilenme, gençleşme süreci 6 ay gibi bir zamanı kapsamaktadır. Q switch lazer tedavisi sonrasında ciltte hiçbir soyulma ve tahriş olmaz. Hafif oranda yüzde kızarıklıklar oluşsa da birkaç saat içinde tamamı yok olur.

Uygulamanın nasıl yapıldığına dair hızlandırılmış bir video paylaşıyoruz.

Tedaviden Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uygulamanın yapıldığı gün mümkünse banyo yapılmaz veya sıcak olmayan ılık bir banyo yapılabilir.

Q Switched Lazer Başka Hangi Amaçlarla Kullanılabilir?

  • Dövmelerin silinmesinde
  • Pigmentasyon lekeleri, yaşa bağlı lekeler, güneş lekeleri
  • Vasküler lezyonlar
  • Sivilce ve akne tedavisi sonrasında oluşan lekeler
  • Tüylerin sarartılma işlemi ve kalıcı epilasyon

Q Switch ile Leke Tedavisi Hakkında

Q Switch lazer, diğerleri gibi bir lazer uygulamasıdır. Ancak Q Switch lazer diğer lazer uygulamalarından farklı olarak, ciltteki her türlü lekelerin tedavisinde, dövme sildirme de, cilt yaşlanmalarında da kullanılan bir yöntemdir. Bu uygulama yüzdeki sorunlu bölgeye çok güçlü ışınlar vererek tedavi gerçekleşir. Uygulama son derece güvenilir, ciltte tahribat yapmayan ve birçok seçkin güzellik merkezlerinde önerilmekte ve kullanılmaktadır.

Hangi Bölgelere Uygulanır?

Q Switch Lazer tedavisi özellikle son dönem sorunlu ve lekeli ciltlerin tedavisinde, tüylerin sarartılmasında, yaşlanma etkilerini yok etme de, yüze son derece güvenli bir biçimde uygulanabilen ve hiçbir tahribat yapmayan bir uygulamadır. Özellikle akne ve güneş lekelerinin giderilmesinde ve cildin gençleşmesinde çok etkilidir. Bir diğer önemli özellik ise, uygulama kolajen dokuları ısıtarak aktif hale getirmektedir. Kolojenin tetiklenmesiyle birlikte ciltte gözle görülür bir gençleşme ve sıkılık gözlenmektedir. Bir hafta arayla yapılan seanslar şeklinde uygulanmaktadır. Tedavinin bitiminden sonra ayda bir defa tedavinin tekrar edilmesi cildin gençleşmesi açısından ve lekelerin tamamen giderilmesi açısından önerilmektedir. Q Switch lazer ile tüylerin sarartma işlemi de yapılmaktadır. İşlem maksimum 10-15 dakika süren bir işlem ve hiçbir acı, ağrı ve yanma hissedilmediği için anestezi gerektirmez.

Her Türlü Leke İçin Önerilen Bir Yöntem midir?

Q Switch Lazer doğum lekeleri dahil her türlü lekelerin ortadan kaldırılması konusunda son derece başarılı bir yöntemdir. Karbon Peeling yöntemi ile birlikte uygulandığında lekeler açısından çok daha iyi sonuçlar vermektedir.  Uygulama direk pigmentasyon lekelerini hedef aldığı için lekelerin çıkarılması konusunda çok başarılıdır. Q Switch lazer tedavisi 10-15 dakikalık bir işlemdir. Anestezi gerektirmez. Uygulama sırasında hafif batmalar dışında hiçbir acı ağrı hissedilmediği için herhangi bir anestezi işlemi yapılmaz. İşlem bittiğinde ciltte kısa sonra geçecek kızarıklık dışında hiçbir soyulma ve tahriş görülmez. Hasta günlük yaşamına işlem sonunda devam edebilir.

İlgili Uygulamalar
Detaylı bilgi ve fiyat için 0545 352 84 59
Whatsapp 0545 352 84 59