Saça Kök Hücre Tedavisi

Saça Kök Hücre Tedavisi

Saça Kök Hücre Tedavisi

Kök hücrenin birçok alanda yaşama girmesi uzun vadeli bakıldığında son derece büyük umutlar vaat etmektedir. Özellikle dermatoloji alanında kullanılan kök hücre saç hastalıkları tedavisinde yapılanlar alınan sonuçlar bakımından önemi ve bu tedaviye olan talepleri hızla arttırmaktadır.  Kök hücre tedavisinde cilt gençleştirmenin yanı sıra en fazla başvurulan tedavilerden biri saça kök hücre tedavisidir. Saç kaybı tedavisinde uygulanan yöntemlerin en başarılı olanlarından biri saça kök hücre tedavisidir. Yapılan araştırmalar en fazla saç kayıplarının nedeninin saç köklerinin yeteri kadar beslenememesinden kaynaklandığını ortaya koymuştur. Bu durum da uzun vade de kelliğe doğru gitmektedir. Saç köklerinin beslenme sorunu ortadan kaldırılmadığı sürece saç ekme yöntemlerinin de başarılı olması mümkün görülmemektedir. Kök hücre tedavisi tam da bu noktada son derece önemli hale gelmektedir. Hastanın kendisinden alınan yağların zengin hale getirilerek tekrar hastaya enjekte edilmesiyle saç kökleri besleniyor ve kalıcı olarak kellik ortadan kalkmış oluyor.

 

Whatsapp

Detaylı bilgi veya Fiyat almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!

 

Kök Hücrenin Sağladığı Avantajları

Kök hücre tedavilerinde dokuların beslenmesi sağlanarak saç ekim tedavilerinin başarı oranı üst seviyeye çıkarılmış oluyor.  Tedavi, hastanın kendi yağından zengin yağ elde edilmesi sonucunda, yabancı ve dışardan herhangi bir kimyasal olmadan kendi dokusuyla uyumlu olması sonuçları, hem başarılı hem de güvenli kılmaktadır. Kök hücre tedavisinin ardından uygulanan saç ekimi sonrasında, saç kökleri canlanıyor, besleniyor ve kendi dokusu olduğu için ise yaraların iyileşmesi de hızla sağlanmış oluyor. Bu işlemlerin ardından saçlar beslenerek daha sıkı tutunmuş ve dökülme riski ortadan kalkmış oluyor.

Sağlıklı Ve Dolgun Saçlar

Kök hücre tedavisini yaptıranlar en fazla kadınlar olurken son yıllarda kök hücre ve saç ekimi konusunda erkekler kadınları geçmiş durumda. Kök hücre tedavisiyle yalnızca saçların çoğalması sağlanmış olmuyor, aynı zamanda sağlıklı, parlak ve gür saçlar da elde edilmiş oluyor.

Tedavi Kimlere Uygulanır?

Saça kök hücre tedavisi, saç dökülmesi, saçlarda zayıflık ve cılızlık ve ciddi anlamda açıklık oluşması durumunda Saç sorunlarını uzun vadede ve kalıcı olarak çözmektedir. Saçta oluşan zayıflıkları gidermek ve saç kaybına engel olmayı hedefler. Bu tür şikâyetleri olanlar veya var olan saçlarının sağlıklılığının devam etmesini isteyen herkese kök hücre tedavisi uygulanabilir.

Saça Kök Hücre Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Saça kök hücre tedavisi mutlaka klinik koşullarda yapılması önerilmektedir. Uzman doktorlar tarafından lokal anestezi altında hastadan alınan yağ zengin hale getirilerek saç diplerine enjekte edilmektedir. İşlem kısa süren bir işlem olduğundan ve hastada herhangi bir rahatsızlık oluşmayacağından tedavi bitiminde günlük yaşamına devam edebilir.

Ne Kadar Sürer?

Saça kök hücre tedavisinin uygulanma aşaması 10 dakika sürer. Ancak tedavinin en önemli aşaması hastadan kanüller aracılığı ile alınan yağın zengin hale getirilme işlemidir. Bu işlem için gerekli süre ise yaklaşık 1 saat gibi bir süredir. Tedavinin total süresi ise yaklaşık 1.5 saat sürmektedir.

Saça Kök Hücre Tedavisi Tekrarı Yapılmalı Mıdır?

Uzman ve tecrübeli doktorlar tarafından uygulanan saça kök hücre tedavisi her tedavide olduğu gibi Saça kök hücre tedavisinde de tek sefer uygulanması yeterlidir. Yaklaşık 1 ay sonra hücrelerin yenilenmesiyle tedavide istenilen sonuç elde edilmiş olur.

Tedavisi Sonrasında Olası Reaksiyonlar Nelerdir?

Saça kök hücre tedavisi her yaştan kişiye güvenle uygulanabilmektedir. Hastanın kendi yağından elde edilen zengin yağ olması sebebiyle herhangi bir reaksiyon riski yoktur. Tedavi sırasında veya sonrasında hiçbir saptanmış komplikasyon mevcut değildir. Hastanın kendi dokusu olduğu için son derece uyumludur.

 

İlgili Uygulamalar
Detaylı bilgi ve fiyat için 0533 141 41 31
Whatsapp 0533 141 41 31