Somon DNA

Somon DNA  Tedavisi Nedir?

Çevresel etmenler ve zamanın etkisiyle cildimiz yaşlanmaktadır.  Bunun sonucunda mat bir görünüm oluşmakta elastik özelliği de giderek azalmaktadır. Somon dna tedavisi olarak bilinen Somon DNA aşısı, somon balığından elde edilen polinükleotidlerden meydana gelmektedir. Bu polinükleotidler vücudun tamamen doğal, yapısal elemanlarıdır.

Pi Sistem olarakta adlandırılan Somon Dna aşışı molekülleri nemlenme seviyesini artırarak cildimizin daha parlak bir hale gelmesini sağlarken ve ayrıca kolajen ve elastin üretiminin uyarılmasıyla da ciltte sıkılık ve esneklik kalitesini arttırmaktadır.

Whatsapp

Detaylı bilgi veya Fiyat almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!

Somon DNA kimlere uygulanır?

Yaş ilerlemesi, genetik veya çevresel faktörlere bağlı olarak ciltteki kolajen ve elastin lifler zayıflamaktadır. Ciltteki nem oranının azalması, elastin liflerin zayıflaması durumunda başvurulan tedavi türü olup genellikle 30 yaş ve üzeri her tip ciltte uygulanabilmektedir.

Bunların dışında aşırı  stres sahibi, hormonal bozukluklara sahip , sigara, alkol, uyuşturucu kullanan, menopoza giren , düzensiz ilaç kullanımına sahip kişiler  ya da ağır işlerden dolayı el üstünde oluşan kırışıklıların ve vücut çatlaklarının giderilmesi ihtiyacı hisseden kişilere  Somon DNA tedavisi uygulanmaktadır.

Somon DNA Aşısı Kimlere Uygulanmaz?

  •  Hamilelere
  •  Diyabet hastalarına
  •  Damar tıkanıklığı ve felç geçmişi olan kişilere
  •  Kan pıhtılaşma bozukluğu olan kişilere
  • Son olarak  kalp hastalığı olan kişilere uygulanması tavsiye edilmemektedir.

Somon DNA Hakkında Bilmeniz Gereken Tüm Detaylar ( S.S.S )

1-Somon DNA başka cilt gençleştirme yöntemleriyle birlikte kullanılabilir mi?

Botoks ve dolgu uygulamaları ile eş zamanlı yapılabilir. Çeşitli lazerler, radyofrekans gibi yöntemlerle bir arada kullanıldığında ise daha etkili sonuçlar verecektir.

2-Somon DNA aşısı tedavisi ne kadar sürmektedir ve ne sıklıkta, kaç seans uygulanmalıdır?

Uygulama süresi, işlemin yapılacağı bölgeye (yüz, göz çevresi, eller, boyun, dekolte vs.) bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Tedavi süresi ortalama olarak 15-30 dakika arasında değişmektedir.

Pi Sistem (Somon Dna) uygulanacak bölgeye bağlı olarak 3 ile 5 seans arasında seans aralıkları 1 ile 2 hafta olmak üzere uygulanmalıdır.

3- Tedavi Güvenilir midir?

Pİ Sistem uygulamasının güvenilirliği klinik çalışmalarla onaylanmıştır.

4- Tedavi Ağrılı mıdır?

Ağrı en düşük derece olabilmektedir. Yine de uygulama konforunu arttırmak amacıyla lokal anestezik kremler kullanılabilmektedir.

5-Tedavi Sonrasında ne gibi yan etkiler oluşabilir?

Uygulamanın hemen sonrasında ciltte kızarıklık, noktasal morluklar, hafif ödem meydana gelebilmektedir.

Somon DNA Tedavi Fiyatları

Somon Dna yapıldığı yere göre değişiklik gösteren bir uygulama olmasına rağmen ortalama fiyatları değişmektedir. Kliniğimizi Arayarak Fiyatları Hakkında Bilgi Alabilirsiniz.

İlgili Uygulamalar
Detaylı bilgi ve fiyat için 0545 352 84 59
Whatsapp 0545 352 84 59