Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer Epilasyon Nedir?

İnsanlar genellikle vücudundaki istenmeyen tüylerden kurtulmak için birçok yolu denerler. Son dönemlerde teknolojinin gelişimiyle ortaya çıkan ve popüler olan lazer epilasyon; lazer teknolojisiyle vücudunuzdaki istenmeyen tüylerin kalıcı ve sağlıklı olarak acısız ve zahmetsiz olarak alınması yöntemidir. Peki bu nasıl sağlanmaktadır? Lazer ışığı normal ışıktan farklı olarak tek dalga boyunda düz bir demet şeklinde yayılarak saniyenin onda biri hızındaki atışlarla kıla rengini veren melonin pigmenti tarafından emilir ve çevre dokuya zarar vermeden epilasyon uygulanan kıl köklerine yoğunlaşır. Kıl kökünde ısı oluşturur ve kıl kökünü tahrip ederek çözüm gerçekleştirir.

Uygulama Hakkında Kısa Bir Video Paylaşıyoruz.

Whatsapp

Detaylı bilgi veya Fiyat almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanabilir?

12 yaşından büyük olan kıl ve cilt yapısı uygun olan herkese uygulanabilir. FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından onaylanmış bir tedavi yöntemidir. Yanlış kullanımlar (geçici ve yüzeysel yanıklar oluşabilmektedir.) dışında hiçbir zararı bulunmamaktadır. Yanlış kullanımlardan kaçınmak için tedavinin uzman doktorlar tarafından yapılması önerilmektedir.

Lazer Epilasyon Kimlere Önerilmez?

Lazer epilasyon süt beyazı olarak tabir edilen tüylere sahip kişilere, ışığa karşı hassasiyeti olan hastalara, hamilelere, sedef hastalığı gibi deri hastalıkları olanlara, bazı önemli yan etkileri bulunan sivilce ilacı gibi ilaçlar kullananlara, kalp pili olanlara, ayva tüyü olanlara ve epilepsi hastalarına önerilmemektedir. Bu tür hastalıklara sahip olanların ilk önce doktorlarına danışmaları gerekmektedir.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Bu konu hakkında genel ifade kullanmak yanlış olmaktadır. Çünkü vücudun her bölgesi için uygulanacak seans ve seans aralıkları farklı olmaktadır.Genel olarak vücut bölgesinde 2 ayda bir olacak şekilde 4 ile 6 seans arasında, yüz bölgesinde ise ayda bir olacak şekilde 6 ile 12 seans olarak önerilmektedir. Cilt rengi, kıl kalınlığı ve yoğunluğu seansları etkileyen faktörlerdir. Bunların dışında tedavi görenlerin seans aralarında çıkan tüylere cımbız, ağda, epilasyon cihazları gibi kökten alıcı yöntemleri uygulamamaları gerekmektedir. Lazer epilasyon tedavisi yaptıran kişilerin özellikle dikkat etmeleri gereken bir diğer husus ise tedavi süresince epilasyon yaptırdıkları bölgenin bronzlaşmasını en aza indirmeleri imkanları varsa önlemeleridir.

Lazer Epilasyon Avantajları Nelerdir?

 • Vücudun tüm bölgelerine rahatça uygulanabilmektedir.
 • Diğer epilasyon türlerine göre işlem çok kısa sürmektedir ve hiçbir kısıtlama gerektirmemektedir.
 • Lazer epilasyon yöntemi, ciltte kalıcı bir iz bırakmaz.
 • FDA tarafından tescil edilmiş ve güvenilirdir.

Lazer Epilasyon Alerji Yapar mı?

Lazer işlemi, hastanın cilt ve kıl tipine uygun yöntemler uygulanarak yapıldığından alerji yapmaz. Bunun dışında hiçbir kalıcı yan etkisi olmaz. Uygulama sonrasında, kısa süreli olarak ısıya maruz kalındığından dolayı hafif bir kızarıklık ve kabarıklık gibi durumlar görülebilir Fakat tedaviden sonraki birkaç saat içinde kendiliğinden geçecektir.

Lazer Epilasyon Öncesi Öneriler Nelerdir?

Lazer epilasyondan en az bir ay öncesine kadar ağda, cımbız, epilasyon cihazları gibi epilasyon yapılacak bölgedeki kılları kökünden alınmasını sağlayan işlemlerin bırakılması gerekmektedir. Bu süreçte tüy dökücü kremler kullanılabilir. Çünkü tüy dökücü kremler köklere işlememektedir. Bunun yanı sıra Lazer epilasyondan 15 gün öncesine kadar epilasyon yapılacak bölgede bronzlaşma olmamalıdır.  Solaryuma girilmemelidir.

Lazer Epilasyon Sonrası Ne Yapılmalı ve Nelerden Kaçınılmalıdır?

 • Uygulamadan sonra en az 3 ay güneşten korunun ve 30 veya daha yüksek faktör güneş koruyucusu kullanın. Bölgeyi nemlendirici kremler ile nemli tutun.
 • Uygulamadan sonra 24 saat sıcak su değdirmeyin.
 • 24 saat içinde ağrı ya da şişme olursa yumuşak beze sarılı buz uygulayın.
 • Gerektiğinde ağrı kesici kullanabilirsiniz.
 • Uygulamadan sonra 48 saat bölgeyi tıraş etmeyin.
 • Bölgede kabuklanma olursa el sürmeyin.
 • Ağda tüy dökücü kremler kullanmayın.
 • Epilasyon yapılan bölgeye nazik davranın ve kaşımayın. Tahriş edici her türlü işlemden kaçının.

Erkeklerde Lazer Epilasyon

Genelde lazer epilasyonu bayanlar tercih etse de erkeklerde yüksek seviyede tüylere sahip olan bölgelerindeki (göğüs, sırt bölgesi ve kollar, el ve ayaküstü) tüylerini seyrekleştirmek amacıyla bu yöntemi tercih etmektedir. Seyrekleştirmek diyoruz çünkü erkeklerde salgılanan testosteron hormonu tüyleri daha fazla beslediği için tüyler tamamen yok olmuyor, bir kadının elinin kolunun üstündeki tüylerle aynı kıvama geliyor.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer Epilsayon fiyatlarını sağlık bakanlığı ve rekabet kurulu yasaları gereğince buradan paylaşmamız mümkün değil. Uygulama hakkında bilgi veya fiyat almak istiyorsanız bize whatsapptan ulaşabilirsiniz.  2020 Yılı Güncel Fiyatlarını Hemen Öğrenin!

Lazer Epilasyon Hakkında Sıkça Sorulan Sorular.

Lazer Epilasyon Sonrasında Leke veya Yanık Oluşur mu?

İşlem sonrasında hafif kızarıklıklar ve kıl köklerinin şişmesi gibi sorunlar yaşanabilmektedir. Fakat bu durum kalıcı değildir. Yanık izleri ise sadece deneyimli olmayan doktorlar tarafından işlem gerçekleştirilirse oluşmaktadır.

Lazer Epilasyonun Yan Etkileri Var mıdır?

İşlem esnasında cilt altına ve ter bezlerine hiçbir şekilde zarar verecek bir müdahale uygulanmamaktadır. Sadece kıl kökleri odak nokta olduğu için oldukça güvenlidir. İşlem esnasında acı hissedebilirsiniz. İşlem sonrasında kısa süren bir ödem yada kızarıklık olabilir fakat bu yan etkiler geçicidir.

Tedavi Sonrası İstirahat Raporu Verilir mi?

Genel olarak istirahat gerektirecek büyük yan etkiler oluşmaz. Operasyon olan kişi gündelik yaşamına rahat bir şekilde geri dönüş yapabilir. Fakat aksi durum yaşanılırsa doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

Tedavi Yöntemine Neye Göre Karar Verilmektedir?

Uygulanacak yöntem kişinin ten rengi ve kıl yapısına göre yapılan araştırmalar ve testler sonucunda işlemi gerçekleştirecek doktor tarafından belirlenmektedir.

İşlem Yaptırmadan Önce Klinikleri Nasıl Değerlendirmeliyim?

İşlemi yaptırmayı düşündüğünüz kliniğin web sayfasını inceleyerek daha önceki deneyimlerini değerlendirebilir, kliniğe bizzat gidip operasyonu gerçekleştirecek doktorla yüz yüze görüşüp daha detaylı bilgi aldıktan sonra ve klinikteki kullanılan cihazların durumunun tespitini yapabilirsiniz.

 

 

İlgili Uygulamalar
Detaylı bilgi ve fiyat için 0545 352 84 59
Whatsapp 0545 352 84 59