Alexandrite-Lazer Epilasyon

Alexandrite-Lazer Epilasyon
Alexandrite-lazer nedir?

Alexandrite-Lazer

Günümüzde özellikle sağlık alanında teknolojik gelişmeler hız kesmiyor. Lazer epilasyon da bunlardan biri. Alexandrite-lazer cihazları diğerlerinden biraz daha farklı  (755nm) lazer cihazları olarak bilinmektedir. Lazer cihazları genel olarak bakıldığında işlevsel olarak çok farklı değiller. Ancak, günümüz lazer epilasyonlarda kullanılan cihazlar açık renkli tenlerde başarılı sonuçlar verirken koyu esmer tenlerde aynı sonuçlar alınmıyor. Alexandrite-lazer cihazlar kıl tipleri konusunda aynı ancak biraz daha koyu renkli ciltlerde başarılı sonuç vermektedir.  Çok koyu olmamak koşuluyla orta renk ciltler için Alexandrite en etkili ve uygun lazer tipidir. Melanin pigmenti adı verilen durumlarda diğer lazerlerden daha fazla bekletilir. Böylelikle derinin alt kısımlarındaki kıllara etki eder ve köklerine ulaşır. Bu nedenle diğer lazer cihazlardan daha derine etki eder, dolayısıyla derinlerdeki kıllara daha uzun tutulabilir özelliğe sahiptir. Alexandrite-lazer epilasyon cihazının başarılı olmasının ana sebebi diğer cihazlardan çok daha derindeki kıl köklerini etkilemesidir.

Whatsapp

Detaylı bilgi veya Fiyat almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!

Lazer Epilasyon Nedir?

İnsan vücudunda istenmeyen kılların ve tüylerin alınmasını sağlayan cihazlarla yapılan işlemdir. Bu durum tek başına kadınların sorunu gibi gözükse de günümüzde erkekler de belli bölgelerdeki kıllardan kurtulmaz veya azaltmak için lazer epilasyonları tercih etmektedir.  Lazer epilasyon genellikle, bacaklar, kollar, sırt, göğüs, yüz, bikini bölgesidir. Ağrısız ve acısız olması sebebiyle en fazla tercih edilen epilasyon Lazer epilasyondur.  Lazer epilasyon sonrası oluşan kızarıklıklar kısa sürede geçer, zamana yayılmaz ve kalıcı değildir. Lazer epilasyon tedavisi iğneli epilasyona göre çok daha kısa sürede sonuç verir. Erkeklerde biraz daha fazla seans uygulamak gerekse de kadınlar da 4 -8 seans yeterli gelmektedir.  Lazer epilasyon cihaz çeşitleri oldukça fazladır. Bu cihazların işlevsel özellikleri birbirinden çok farklılık göstermese de kıl köklerine uyguladığı dalga ve daha derinlere ulaşması bakımından farklılık göstermektedir.  Alexandrite-lazer, gerek kıl tipi açısından gerekse cilt tipleri açısından diğerlerinden daha kısa sürede sonuç vermektedir.

alexandrite-lazer uygulaması sonrası

alexandrite lazer nedir, alexandrite lazer sonucları

Alexandrite Lazer Epilasyon Uygulaması

Alexandrite-lazer, uygulaması selective photothermolysis adı verilen farklı cilt rengine sahip kişilerde seçicilik olanağı sağlayan cihazlardır. Lazer işlemi uygulanırken, tedavi edilecek bölgeye uygulanan enerji yalnızca kıl köküne atış yapılarak etrafındaki dokuyu etkilemeden, dokunun hücre yapısını etkilemeden ve zarar vermeden çalışır. Alexandrite-lazer  bu özelliklerinden dolayı diğerlerinden farklıdır. Optik dalga boyu melanin tarafından emildiği için derindeki köklere ulaşır. Alexandrite lazer fiyatları

Alexandrite Lazer Tedavisi Kimlere Uygulanamaz?

 • Gri ve beyaz saçlı kişiler Alexandrite-lazer uygulaması için uygun değildir.
 • Güneşte kalmış ve bronzlaşmış kişiler de Alexandrite-lazer için uygun değildir.
 • Uygulamanın yapılacağı bölgelerde cilt lekesi bulunanlar ve kötü yapılmış lazer tedavisinden sonra oluşmuş lekeleri olanlar da bu uygulama için uygun değildir.
 • Hiperpigmentasyon ve Hipopigmentasyon eğilimi olanlar yani çok koyu cilt ve çok açık ciltler uygun değildir.

Bazı ilaç alımları Alexandrite-lazer tedavisini olumsuz etkilemektedir. İçeriğinde tetracyline ve retinoid bulunan ilaçları kullananlar da epilasyon tedavisine başlamadan önce bu durumu belirtmeleri gerekmektedir. Bu ilaç kullanımları bittikten 1-2 ay sonra uygulamaya başlanıyor.

Tetracycline veya retinoidler türünde ilaçlar alan kişiler mümkünse, doktora danışıldıktan sonra, Alexandrite-lazer tedavisine başlayabilirler.  V cilt tipi yani koyu esmer ciltler ve VI yani zenci cilt tipindeki hastalar bu epilasyon tedavisi için uygun değildir.

Alexandrite Lazer Öncesi Hastanın Hazırlanışı

 • Alexandrite-lazer tedavisinden önce kıllar hiçbir şekilde alınmamalı ve kopartılmamalıdır.
 • Epilasyondan bir gün önce kıllar erkeklerin yöntemiyle tıraş edilmelidir.
 • Yüzde makyaj bulunmamalı varsa çıkartılmalıdır.
 • Lazer tedavisine gelmeden en az bir ay öncesinden güneşlenmemeli ve solaryum gibi bronzlaştırıcı yöntemler kullanılmamalıdır.

Lazer Epilasyon Tedavisinden Sonra Oluşabilecek Olası Sorunlar Nelerdir?

 • Alexandrite-lazer tedavisinden sonra ciltte hafif kızarıklık oluşabilir. Bu durum kalıcı değildir maksimum 3- 4 saat sonra geçer.
 • Yüksek enerji uygulanırsa ciltte içi su dolu kabarcıklar oluşabilir. Bu durum kalıcı değildir.
 • Pigmentasyon lekesi veya yaşlılık lekeleri varsa bu lekelerin rengi açılabilir. Bazı durumlarda bu lekeler tamamen ortadan kalkabilir.
 • Cildin yüzeyinde kabuklanmalar görülebilir, bu durum maksimum bir hafta veya 10 gün içinde kaybolur.

 

İlgili Uygulamalar
Detaylı bilgi ve fiyat için
Whatsapp