Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı Uygulaması

Gençlik aşısı estetik görünme, yaşlılık kaygıları ve uzun vadede genç kalma arayışlarının alternatifini oluşturmaktadır. Estetik kaygısı özellikle kadınların öncelikleri arasında yer almaktadır. Yıllardan bu yana bu kaygı ve arayışlar hiç bitmemiş artarak devam etmiştir ve her geçen gün teknolojinin gelişmesiyle çok daha kısa sürede, daha ekonomik ağrısız ve acısız yöntemler insan ve daha çok kadın yaşamının merkezini oluşturmaktadır. Cilt, vücudun en geniş alanı olmakla, olumsuzluklardan en çok etkilenen ve güzelliğin ilk gözlemlendiği bölgesidir.  Aynı zamanda yüz güzelliğin dışa vurulduğu önemli organıdır.

Gençlik Aşısı Yaptırılma Nedeni?

Cildin yaşlanması diğer organlara kıyasla daha fazladır. Çünkü bütün olumsuzluklardan etkilenen organdır. Olumsuz şartlar çevresel faktörler deri yaşlanmasını etkilemektedir. Güneşin zararlı ışınlarına maruz kalma,  hava ve çevresel faktörler, enfeksiyonlar, sigara tütün alışkanlığı,  gibi sebepler cilt açısından en dezavantajlı durumlardır. Hormonal faktörler, menopoz yaşlanma sürecini hızlandıran en önemli etkenlerdir. İnsan vücudunda bulunan bütün organlar, dokular ve hücreler 30 yaşına kadar sirkülasyon halindedir. Yani kendini yeniler. Ancak 30 yaşından itibaren vücudun tamamı ve özellikle cilt kendini yenilemez ve her geçen gün yaşlanma başlar ve yenilenme yaşanmaz.  30’lu yaşlar da başlayan yaşlanma hareketi 40 yaşından sonra hızlanır. Bu durumun ilk etkisini gösterdiği organ cilttir. Cildin de olumsuz koşullardan en çok ve çabuk etkilenen bölgesi yüz, göz çevresi, boyun ve gıdıdır. Cilt yaşlanması cildin parlaklığı, esnekliği, kuruluğu ve incelmesi biçiminde kendini göstermektedir.  Yer çekimi etkisinin de vücutta ve özellikle ciltte olumsuz etkisi büyüktür. Kırışıklıklar kendini gösterir. Kısaca cildin yapısı değişir ve cilt kalitesi bozulur. Cilt yaşlanmasının belirtilerinden biri de yüzdeki dolgunluğun azalması, cilt renginin değişmesi, ciltteki parlık ve esnekliğin kaybolması yaşlılık belirtisidir. Cildin nemli yapısı kurumaya yüz tutar. 20’li yaşlarda azalmaya başlaması ile cilt olumsuz yönde etkilenir.

Whatsapp

Detaylı bilgi veya Fiyat almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!

Cilt Aşısı Nasıl Yapılıyor?

Gençlik aşısı, cilt altına enjeksiyon yöntemi ile verilir. Bu işlemin ardından ciltte hyalüronik asit canlanmaya başlar. Bununla birlikte elastin ve kolojen üretilmeye başlar. Bunun sonucunda da cilt canlanmaya, kendini yenilemeye başlar.  Gençlik aşısı, bütün cilt tiplerine uygun ve rahatlıkla ve güvenle kullanılabilen preparatlardır. Yüzün hemen hemen bütün bölgelerine uygulanır.  Alın, göz çevresi ve kaz ayakları bölgesi, boyun, gıdı kollar ve ellere uygulanır.

Gençlik Aşısı Hangi Bölgeler İçin Üretilir?

Hyalüronik asit insanın doğumundan itibaren var olan ve 30lu yaşlara kadar kendini yenileyen ve vücut tarafından üretilen bir maddedir. Yalnızca tek bir bölgede değil kan damarlarından iç organlara, ciltten eklemlere kadar üretilir ve bütün organlar için gereklidir.30 yaşından sonra azalmaya ve üretilmemeye başlayarak ciltte ve bütün vücutta yaşlanma görülür.  Gençlik aşısı, vücuda enjekte edildiği andan itibaren hyalüronik asit üretimini tetikler ve vücut hızla hyalüronik asit üretir. Böylelikle bu durumun ilk etkileri ciltte görülmeye başlar. Cilt parlar, eski elastik yapısı geri gelir. Vücudun hyalüronik asidinin tetiklenmesi collojen üretimini de harekete geçirir ve cilt inanılmaz ölçüde gençleşir. Dışarıdan enjeksiyon biçiminde cilt altına verilen hyalüronik asit, çapraz bağlanma yöntemi uygulanarak hyalüronik ve elastin hücrelerini tetikler gençlik somut anlamda gözle görülür şekilde fark edilir. Gençlik aşısı uygulaması Avrupa ve Amerika’da uzun yıllardır estetik uygulaması olarak kullanılmaktadır.

Gençlik Aşısını Kimler Yaptırabilir?

20 yaşın altında olmamak kaydıyla 20 yaşından itibaren bütün ciltlere uygulanmaktadır.  Gençlik aşısının, iyi ve olumlu yanlarından biri, yan etki ve reaksiyonel etkiler barındırmamasıdır. Gençlik aşısı uygulamasının ciltte yan etkiye sebep olmamasının en önemli sebebi, cilde verilen maddenin vücudun kendi yapısında bulunan maddeyle özdeş olmasıdır. Gençlik aşısının en fazla uygulandığı bölgeler yüz, boyun, dekolte bölümü, ve ellere uygulanmaktadır.

İlgili Uygulamalar
Detaylı bilgi ve fiyat için 0545 352 84 59
Whatsapp 0545 352 84 59