Liposuction

Liposuction Nedir?

Günümüzün en büyük sorunlarından biri de vücutta oluşan yağlanmadır. Bu yağlanmadan kurtulmak için birçok yöntem mevcuttur. Bu yöntemlerin bazıları çok etkili sonuçlar verirken bazıları ise beklenen etkiyi yaratamamaktadır. Bu yöntemlerden biri de yağ aldırma ameliyatı olan liposuctiondur.

Bu yöntemi vücudundaki fazla yağlardan rahatsız olduğu için kurtulmak isteyen kişiler ve yağlanmaya bağlı olarak özgüvenini kaybeden kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Whatsapp

Detaylı bilgi veya Fiyat almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!

Liposuction sadece kadınların tercih ettiği bir estetik operasyon değildir, erkeklerde hoş görünmek veya üçgen vücuda sahip olmak amacıyla bu operasyonu tercih etmektedir.

Vücuttaki Yağlanmanın Sebepleri Nelerdir?

Vücuttaki yağlanmanın temel sebeplerin biri insanların yeme ihtiyacını fazlaca karşılamalarıdır. İnsanlar çoğu zaman yemeyi sevdiği şeyleri kalorisini sorgulamadan vücudun o besini yakıp yakamayacağını düşünmeden tüketirler.

Tabi ki yağlanmanın tek sebebi bu değildir. Aynı zamanda yaşam şartlarına göre çoğu insan hareketsiz bir yaşamı tercih etmektedir veya bir şekilde o yaşama yönlenmektedir. Bunlara bağlı olarak vücutta aşırı yağlanma meydana gelmektedir. Enerji oranı fazla besinler tüketilip spor yapılmadığında atılamayan enerji vücutta yağ olarak depolandığından dolayı bu durumda vücutta yağlanmaya sebep olmaktadır.

Liposuction uygulaması bir zayıflama yöntemi olarak algılanmamalıdır, yalnızca bölgesel olarak incelmenizi ve vücut hatlarınızın daha düzgün görünmesini sağlayan bir yöntemdir. Eğer bölgesel dirençli yağlanmalar dışında fazla kilo sorununuz varsa öncelikle kontrollü bir diyet ve spor programı uygulayarak fazla kilolarınızdan kurtulmanız gerekmektedir. Bunun sonucunda diyetle atılamayan yağ fazlalıkları için bu yönteme başvurmanız daha doğru ve uygun olacaktır.

Liposuction Kimlere Uygulanabilir?

Liposuction kalıcı bir sağlık problemi bulunmayan, hamile ya da yeni doğum yapmış olmayan herkese uygulanabilen bir yöntemdir.

Ancak kalp hastalığı, diyabet vb. düzenli ilaç gerektiren sağlık problemleri olan kişiler uygulamada izlenecek tedavi yöntemi belirlemeden önce mutlaka birtakım testlerden geçirilmeli, risk faktörleri belirlenmeli ve tehlike arz edecek durumlar için gerekli önlemler alınmalıdır.

Her ne kadar yaş bu uygulamaya bir engel teşkil etmese de derinin elastik yapısını yaşa bağlı olarak kaybetmesinden dolayı bazı ileri yaştaki hastalara uygulanamaz.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir? Kaç Çeşit Liposuction Yöntemi Mevcuttur?

Liposuction yöntemleri şu şekilde sıralanabilir.

  • Lazer Liposuction
  • Ultrason Liposuction (VASER)
  • Radyofrekans Liposuction

Lazer Liposuction

Lazer liposuction’ın klasik liposuction’dan farkı bölgede tespit edilen yağların önce lazer ile parçalanma işleminin yapılmasıdır. Bu şekilde vücutta bulunan sinirlere zarar verilmektedir. Sıvı haldeki yağ parçaları kanüller vasıtasıyla kolaylıkla vücuttan uzaklaştırılır.

Ultrason Liposuction (VASER)

Bu yöntemde ultrasonik ses dalgaları kullanılarak yağlar parçalanır ve daha sonra vücuttan atılır. Yağlar sıvı hale geldikten sonra alındığı için klasik liposuction yönteminde görülebilecek dalgalanmalarla karşılaşılmamaktadır. Vaser liposuction yönteminde kullanılan ses dalgaları ile sadece yağlar hedef alındığından çevresindeki önemli dokulara zarar verme olasılığı azalmaktadır ve operasyon sonrası görülebilecek ağrı, morarma ve şişkinlik en az seviye indirilmektedir

Radyofrekans Liposuction

Bu yöntemde ise işlemler radyo frekans dalgalarının yağları eritmesi ile yapılmaktadır. Diğer yöntemlerden farkı sadece yağ aldırma operasyonu olmaması aynı zamanda cildin sıkılaşmasına da yardımcı olmasıdır.

Liposuction Sonrası Süreç: Ameliyat ve Sonrası ile İlgili Bilmeniz Gerekenler ve Bazı Tavsiyeler

Liposuction ameliyatında lokal ya da genel anestezi uygulanabilmektedir.

Lazer liposuction uygulanacak ise genel anestezi tercih edilmektedir ve hasta ameliyat sonrası bir gece hastanede gözetim altında kalmaktadır.

Diğer yöntemlerde ise ameliyatta herhangi bir istenmeyen sonuç gerçekleşmediyse hastaların hastanede yatmasına gerek görülmemektedir. Genel anestezi yapılan hastalar 4 saatlik bir dinlenme süresinin sonunda evlerine gönderilmektedir.

İyileşmeyi Hızlandıran Uygulamalar: Ameliyat öncesi ve sonrası lenf drenaj masajı hastaların kendisini daha iyi hissetmesini sağlıyor. İyileşme süresini hızlandırmak içinse erken ayağa kalkmak ve bol hareket etmek, iyileşme aşamasında kayda değer bir önem taşıyor.

Ağrılar: Ameliyat sonrasında ağrılar genellikle 3-4 gün sürebilmektedir. Bu süre zarfında alınan ağrı kesiciler ile liposuction sonrası şikayetler yok edilebilmektedir

Günlük Hayata Dönüş: Hastalar 3-7 gün içinde işe dönebilmektedir. Fakat hastaların iki gün sonra pansumanlarını çıkarması, bir hafta sonra dikişlerini aldırması ve üç hafta süre ile liposuction korsesini kullanması gerekmektedir.

Spor Faaliyetleri: Ameliyattan 2 hafta sonra yürüyüşlere başlayabilirler. Fakat hastaların ağır spor egzersizlerine başlamaları için en az 6 hafta beklemesi gerekmektedir.

Fiziksel Sonuç: Ameliyat sonrası oluşan şişlik ve sertlikler genellikle 2 ay içinde geçmektedir. Fakat istenilen sonuçların tam olarak elde edilebilmesi için ameliyatın üzerinden yaklaşık 6-9 ay geçmesi gerekmektedir.

Liposuction Fiyatları

Liposuction uygulaması oldukça zor ve maliyetlidir aynı zamanda işlemi yapan doktorda çok önemlidir, Liposuction fiyatlarını sağlık bakanlığı sebebiyle buradan veremiyoruz lütfen hemen iletişime geçip bilgi alınız. Fiyat 2020

İlgili Uygulamalar
Detaylı bilgi ve fiyat için 0545 352 84 59
Whatsapp 0545 352 84 59