Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe Kulak Estetiği Nedir?

Kepçe kulak, dünyada çok sık rastlanan bir problemdir. Vücudun fonksiyonlarında bir problem oluşturmadığı için hastalık olarak nitelendirilmez. Sadece görüntü bakımından rahatsız edicidir. Hatta birçok kişi kepçe kulaklarını takıntı haline getiriyor. Bu nedenle kepçe kulak estetik cerrahisi bölümünde en sık karşılaşılan bir tedavi yöntemi oluyor.

Teknolojinin günden güne gelişmesi ile kepçe kulak operasyonu da gerçekleşiyor. Çok basit bir işlem olan kepçe kulak estetiği pek çok kişinin özgüven sahibi olmasını sağlıyor. Birçok kişi kepçe kulaklara sahip olduğu için dışlandığını hisseder ve dalga konusu olur.

Whatsapp

Detaylı bilgi veya Fiyat almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!

Kepçe Kulak Sebebi

Kepçe kulak doğuştan gelen bir görünümdür. Tamamen genetik olarak kişide oluşan kepçe kulak estetik operasyon yapılmadığı takdirde kalıcıdır. Özellikle kişinin anne babasında ya da anneanne, babaanne, dedelerinde kepçe kulak varsa görülme oranı daha da artar. Kepçe kulak ise kulak arkası kemik ile kulak kepçesinin arasındaki boşluğun fazla olmasından kaynaklanır.

Kulak kıkırdağı gevşek bir yapıya sahip olduğu için de kepçe kulak oluşur. Kulak kepçesinin dümdüz görünmesi de kepçe kulak sebepleri arasındadır. Ana sebep genlerdir fakat bu etkenler de kepçe kulak oluşumunun göstergesidir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Hakkında

Teknolojinin gelişmediği dönemlerde kepçe kulak kişilere büyük rahatsızlık veriyordu fakat günümüzde küçük bir operasyonla bu dertten kurtulmak mümkün. Hele ki okul çağındaki çocuklar dalga meselesi olduğu için bu durumu büyük bir problem haline getirmekte olup doğru zamanda tedavi uygulanmadığı takdirde psikolojik sorunlar da oluşturuyor.

Kepçe kulak estetiği neredeyse hiç risk bulundurmadan plastik cerrahisi tarafından yapılan bir operasyondur. Kepçe kulak estetiği yapılırken hastanın tercihine ve uygunluğuna göre lokal ya da genel anestezi uygulanır. Lokal anestezi estetik işlemi olduğu için daha çok tercih edilir. Kepçe kulak ameliyatı ortalama 1 saat sürmekte ve yatış gerektirmemektedir. Kepçe kulak estetiği olduğunuz zaman aynı gün taburcu olabilirsiniz.

Sorun Nasıl Ortadan Kalkıyor?

Hekimin uzmanlık alanına göre ya da diğer rahatsızlıklarına göre kulak kıkırdaklarının düzeltilerek yapıldığı bir operasyondur. Ameliyat sonrasında kulağa bir bant yapıştırılır ve bu bantlar dikişleri korumakla yükümlüdür. Ortalama 10 gün içinde iyileşen kulaklar için 1-2 hafta kulak bandı yapıştırmak gerekir.

Kepçe kulak tedavisinde kulak arkasından kesi açılır ve bu kesi ilerleyen zamanlarda hiçbir şekilde yara izi bırakmaz. Ameliyat esnasında hiçbir şekilde duymada problem yaşamazsınız ve tedavi süreci tamamlandığında rutin hayatınıza dönebilirsiniz. Kepçe kulak ameliyatı ardından ise iyileşme süreci ortalama 1 hafta sürer. Tedavi süreci bittiği zaman ise kişi hayal ettiği görünüme kavuşur.

Kepçe Kulak Estetiği İyileşme Süresi

Kepçe kulak iyileşme süresi kişiden kişiye değişerek ortalama 1-2 hafta sürüyor. Kulağın tamamen şekil alabilmesi için bu kadarlık bir zaman gerekiyor. Fakat ameliyattan 2 gün sonra duş alabilirsiniz. Ancak her ihtimale karşın kulakların kulak bantı ile yapıştırılması gerekiyor. İyileşme süresi biraz da hekimin tecrübesine bağlıdır.

İşini iyi yapan uzmanların yapmış olduğu kepçe kulak tedavisinin iyileşme süresi çok daha azdır. Ameliyat sonrası verilen ilaçlar da düzenli olarak kullanıldığı takdirde ameliyat iyileşme süresi en aza indirilebilir. 2 gün yıkanmamak da çabuk iyileşmek için aranan şartlar arasında. Dikişlerin kaynayabilmesi için en az 2 gün kulaklarınıza su değdirmemeniz gerek.

 

Kepçe Kulak Estetiği Fiyatları

Kepçe kulak estetiği fiyatları hastaneden hastaneye değişiklik gösteriyor. Ameliyatı yapacak olan doktorun tecrübesi, hastanenin kalitesi ve diğer faktörler ameliyat ücretini etkiliyor. Fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak için hekimizle görüşmekte fayda var.

İlgili Uygulamalar
Detaylı bilgi ve fiyat için 0533 141 41 31
Whatsapp 0533 141 41 31