Üst Kol Estetiği

Üst Kol Estetiği

Üst Kol Estetiği

Kadınların görünümüne önem verdikleri için başvurduğu yöntemlerden olsa da genel olarak yaşlanan üst kolların özellikle de fazla miktarda kilo veren veya alan hastalarda, deri kırışıklıkları ve yağlanmaya bağlı olarak deri sarkmasından dolayı ihtiyaç duyulan bir estetik biçimidir

üst kol estetiği fiyatları

. Üst Kol Estetiği için genel olarak 3 yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemler şu şekilde sıralanabilir.

Whatsapp

Detaylı bilgi veya Fiyat almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!
  • LIPOSUCTION
  • BRACHIOPLASTİ
  • THERMAGE

Liposuction ile Üst Kol Estetiği

Fazla yağların alınması olarak bilinen yöntemi şöyle uygulanmaktadır. Dirsek arkasından ve arka koltuk altı çizgisinden yarım santimetrelik iki noktadan girilir. Burada amaç kalın yağ tabakasının azaltılmasını sağlamak ve sarkan bölgenin rahatlayıp eski yerine doğru toparlanmasını sağlamaktır. Bunun olabilmesi için kol derisinin elastikiyetinin yeterli olması ve çatlak oluşmaması gerekir.

Liposuction uygulamasında genel veya bazen lokal anestezi uygulanmaktadır. Bu uygulamanın uygulandığı hastalardan işlem sonrasında işlem yapılan bölge için özel hazırlanmış eldivene benzeyen korselerin kullanılması tavsiye edilir.

Yaklaşık 2-3 hafta bu korseleri kullanılması yeterlidir.  Korseler kıyafetlerin altından belli olmadan kullanılabildiği gibi ameliyat sonrası ciddi ağrıları önlemeye yardımcı olmaktadır.

Brachioplasti ile Üst Kol Estetiği

Her insanın cildinin kalınlığı, elastik yapısı ve yaşlanma derecesi aynı değildir. Bu nedenle bazı insanların ciltlerinde sarkma, bollaşma, yağlanma, çatlaklar daha fazla ve yaygın olurken, bazılarında bu etkiler daha az ortaya çıkmaktadır. Derinin bolca çatlaması ve ileri derecede sarkması sonucunda çatlamış derinin çıkarılması yöntemine “brachioplasti” adı verilmektedir. Bu yöntemle kişiye bir çeşit kol germe işlemi yapılmaktadır. Aslında bu işlem hastaya uygulanan liposuction işleminden sonra bol olan derinin cerrahi işlemlerle alınmasıdır.

Kol germe ameliyatlarında lokal veya genel anestezi yapılabilmektedir. Ameliyat yaklaşık olarak 1.5-2 saat sürmektedir. Lokal anestezi uygulanan hastalar aynı gün içinde taburcu edilirken genel anestezi uygulanan hastaların ise bir gece hastanede kalmaları gerekebilmektedir.

Kol Germe Ameliyat Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Ameliyattan sonra iki gün boyunca hiçbir şekilde kollara su değdirilmemelidir.
  • Kollar kalp seviyesinde veya daha yukarıda tutulmalıdır.
  • Ameliyat kesiği kapalı estetik dikişlerle kapatıldığından dolayı bu dikişlerin alınması gerekmemektedir.
  • Ameliyat sonrasında spor aktivitelerine 4 veya 6 hafta boyunca ara verilmelidir.

Kol Germe Ameliyatı için Uygun muyum?

Eğer aşırı kilo kaybından veya kilo almaktan üst kollarınızda sarkmalar varsa, üst kollarınız alt kollarınıza göre daha yağlıysa ve üst kollarınız alt kollarınızla orantılı değilse, kol germe egzersizlerine rağmen toparlanmıyorsa, kol germe ameliyatı yaptırmanızda hiçbir sakınca yoktur.

Thermage ile Üst Kol Estetiği

Yukarıda bahsettiğimiz Liposuction ve brachioplasti yöntemlerinin dışında sarkmış kolun estetiğinde ‘Thermage’ yöntemi de kullanılmaktadır. Radyo dalgalarıyla cilde ısı vererek anestezi altında uygulanan bu yöntemle sarkıklar giderilmeye çalışılmaktadır. Çok fazla sarkmış, gevşemiş veya çatlamış derilerin dokularında cerrahi operasyonlar önerilirken ve daha iyi sonuç verirken, daha az sarkma, gevşeme ve çatlağın olduğu kollarda thermage daha iyi sonuçlar vermektedir.

Bu işlem bir cerrahi operasyon olmadığından ameliyatsız çözüm olarak avantaj sağlamaktadır. Ancak sonuçlarının cerrahi yöntemler kadar gözle görülür olduğunu söylememiz mümkün değildir.

Uygulama hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

İlgili Uygulamalar
Detaylı bilgi ve fiyat için 0545 352 84 59
Whatsapp 0545 352 84 59