Bişektomi Fiyatları 

Bişektomi Fiyatları 

Bişektomi Ameliyatı Fiyatları (Ücretleri)

Bişektomi yanak içi yağlarının alınılarak yüz hatlarının keskinleştirilmesi ve daha ince bir görünüme sahip olması estetik operasyonudur. Yanakların toplu olması kişiyi olduğundan daha kilolu göstermektedir. Bişektomi ile bu görüntü yerini ince hatlara sahip yüz yapısına dönüştürmektedir. Ters üçgen biçiminin sağlandığı bu görüntü kişileri daha genç ve çekici göstermektedir.  Bişektomi operasyonu tecrübeli cerrahlarla kısa sürede yapılabilen bir operasyondur. İşlemin kısa süreli olması ve ağır bir operasyon olmaması son yıllarda Bişektomi yaptıranlarda artışa sebep olmuştur. Bişektomi çiğnemeyi sağlayan kaslarda kısaca, elmacık kemiğinin daha da belirginleştirilmesi ve yüz hatlarının daha belirgin hale getirilmesidir. Bişektomi çiğneme kaslarında bulunan yağların alınmasıyla, yüzde oluşturulan keskin hatlardır.

 

Whatsapp

Detaylı bilgi veya Fiyat almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!

Hollywood Yanağı & Bişektomi

Hollywood yıldızlarının son yıllarda en çok tercih ettikleri yüz tipi olan yanak yağlarının alınması işlemi ülkemizde de gittikçe yaygınlaşmaya başlamış ve Bişektomi yaptıranların sayısı şu sıralar gittikçe artmaktadır. İnce ve keskin yüz hatları kişiye zarif, güçlü ve estetik bir görüntü sağlamaktadır.

Bişektomi Operasyonu Nedir? Nasıl Yapılmaktadır?

Plastik cerrahların kolaylıkla yaptıkları ve kısa sürede gerçekleştirdikleri ameliyatlardır. Ameliyatı yaptırmaya karar vermeden mutlaka bu işlemi yaptıracağınız tecrübeli ve başarılı bir cerraha başvurulması gerekmektedir. Kişinin model talepleri de de dikkate alınarak yapılan işlemlerde doktorun tavsiye önerileri çok daha dikkate alınması gereken bir konudur. İşlem genel veya lokal anestezi altında yapılabilmektedir. Ağız içinde küçük bir kesi işlemiyle yanaklarda çiğneme kasları üzerinde bulunan yağların orantılı bir biçimde çıkarılarak yapılmaktadır. İşlem 30 dakika ile 45 dakikalık bir süre içinde gerçekleştirilmektedir. Bişektomi operasyonunda bichat yağ yastıkçığı yağ alındıktan sonra kesi yanak içinde kalacağından dışarıdan hiçbir şekilde iz olmamaktadır. Bütün ameliyatlarda olduğu gibi, bişektomiden sonra hafif bir ağrı ve şişlik olmakta ancak maksimum 3 gün içinde bu durum tamamen ortadan kalkmaktadır. Ağız içi temizliği doktorun önerileri doğrultusunda yapılması durumunda iyileşme hızlı olur ve herhangi bir enfeksiyon riski oluşmaz. 3-4 hafta sonra tam olarak yaralar iyileşir ve istenilen yüz hattı ortaya çıkar.

Ameliyat Görüntüleri İçermektedir!

Bişektomi Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bişektomi Ameliyatı işlemi yapıldıktan sonra ağız içi temizliği son derece önemlidir. Doktorun önerileri,  gargara tedavisi ve dişlerin fırçalanması düzenli olarak yapılmalıdır. Ağız içi yaradan dolayı enfeksiyona açıktır. En ciddi komplikasyon enfeksiyondur. Bunun için doktorun önerileri çok dikkatle uygulanmalıdır.  Ağız içine uygulanan dikiş dokuyla uyumlu ve eriyebilen ipliklerden oluştuğundan kendiliğinden iyileştikçe dökülür. Bunun için ayrıca bir işlem yapılmaz. Ameliyatın ertesinde çiğneme güçlüğü olacağından sulu ve yumuşak gıdalar tüketilmesine dikkat edilmelidir.

Yüzdeki Altın Oranı ve Bişektomi

Estetik, her alanda insanların ilgi odağı olmuştur.  Daha çok heykeltıraş ve ressamlar tarafından çok daha fazla önemsenen bir konudur. Sanatçı ve filozofların bildiği altın oran kavramı, matematiksel hesaplarla ortaya çıkmış, güzel sanatlarla ilgili meslek gruplarının ve sanatçıların dikkate aldığı bir kavram durumuna gelmiştir. Altın oran denilen kavram bugün estetik kavramını tamamlayan bir unsur halindedir. Ressamlar, heykeltıraşlar ve Sanatçılar, insan portresi oluştururken altın oran ölçülerini dikkate alarak eserler oluştururlar. Altın oran denilen kavram, İnsanın yüz hatları arasındaki orandır.  Yüz hatları altın oran ölçüsüne sahip olan kişiler ilk bakıldığında çok daha estetik ve çekicidirler. Bişektomi operasyonunda sağlanmak istenen ters üçgen yüz altın oran uygulamasına uygun geliştirilmiş operasyonlardır.

Yanak Yağı Aldırma Estetiği Kimlere Yapılır?

Bişektomi işlemi, 25 yaşını tamamlamış yani fiziksel gelişimini tamamen tamamlamış olan, fazla kilolu olmamasına rağmen tombul bir yüze sahip kişilere yanaklarının görünümünden rahatsız olan herkese yapılmaktadır.

Bişektomi Yaptırmadan Önce Yapılması Gerekenler

Bişektomi yani yanaklardan yağ aldırma işlemine karar vermeden önce mutlaka bu işlemi yaptırmayı düşündüğünüz doktora danışınız.  Her ne kadar siz bişektomi yaptırmaya karar vermiş olsanız da muayene olup bu kararı doktorla birlikte vermek her türlü sağlık açısından önemlidir. Ağız içi aft veya uçuk olması bu tür ağız içi çalışılacak operasyonlarda önemlidir. Son kararı doktorun vermesi son derece önemlidir.

Bişektomi Fiyatları (Ücretleri)

Aslında bu uygulama için fiyat vermek pek doğru olmaz, Bişektomi fiyatları doktordan doktora ve ameliyatın yapılacağı yere kadar çok farklılık göstermektedir.

 

İlgili Uygulamalar
Detaylı bilgi ve fiyat için 0533 141 41 31
Whatsapp 0533 141 41 31