Meme Küçültme Fiyatları

 Meme Küçültme Fiyatları
büyük meme problemi

Meme Küçültme

Meme, bazı durumlarda normalden büyük olarak gelişebilir. Kimi durumlarda genetik olarak kendini gösteren bu durum kişinin bedeninden büyük bir memeye sahip olmasına neden olur. Ya da hamilelik durumunda büyüyen göğüsler doğumdan sonra büyük olarak kalabilir. Hormon ilaçlarının kullanımı da, memelerin büyümesini sağlayan bir diğer durumdur.  Göğüslerin normalden büyük olması birçok durumda hastalıklara neden olmaktadır. Bu nedenle büyük boyuta sahip memeler küçültülerek hasta birçok olumsuz durumdan kurtulur.

Uygulamanın Animasyon Halini Sizler İçin Buradan Paylaşıyoruz.

Whatsapp

Detaylı bilgi veya Fiyat almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!

Meme Küçültme Ameliyatında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Operasyondan önce hastanın ne gibi bir düşünceye sahip olduğu bilinmelidir. Meme küçültme ameliyatında herhangi bir sınır bulunmaz. Tamamen vücut şekline doğru orantı sağlayacak şekilde bir memeye karar vermekle birlikte, hastanın doktorla iletişiminin çok iyi olması ve ne istediğini net bir şekilde doktora anlatması gerekir.  Meme genel anlamda oldukça karmaşık dokulardan oluşur.  Gerçekleşen operasyonda, memenin olası büyüme durumu göz önüne alınarak bu şekilde sağlıklı bir meme için gerekli tenimler uygulanır. Her kişide farklı tekniklerin uygulandığı meme küçültme operasyonlarında birtakım izler meydana gelmekle birlikte bu işler zamanla kaybolmaktadır. Uygulanan meme küçültme operasyonundan sonra meme normal işlevini tekrar yerine getirebilir. Emzirme gibi doğal süreçlerde meme küçültme ameliyatına bağlı olarak herhangi bir sorun ortaya çıkmaz.

Çok büyük göğüs yapısına sahip olan hastaların bilinçli olarak ameliyat olması gerekir. Çünkü büyük göğüslerde küçültme oranı oldukça büyük olacağından dolayı risk taşır. Kimi hastalarda küçültme oranına bağlı olarak emzirme fonksiyonlarını kaybetme riski bulunur.  Büyük göğüsler her anlamda risk taşıyıcı operasyonlardır.

Meme Ameliyatı Sonrasında Gelişen Süreç

Meme küçültme ameliyatı sonrasında bir takım ağrılar meydana gelir. Duzenli ağrı kesiciler ile kontrol altına alınmasının yani sıra buz etkisi ile de bölgeye soğuk kompres yaparak ağrıyı hafifletmek mümkündür. Meme ameliyatından sonra bir günlük süreçte hastaneden taburcu olunur. Ameliyat sonrası takılan özel atlet sutyen ile hasta taburcu edilmektedir. Sonraki bir haftada hastanın dinlenmesi önerilir.  İlk 3 gün su değdirilmemesi gereken bölge 4.günden itibaren yıkanabilmektedir.  İki haftadan sonra ameliyat dikişleri alınabilir. Sporcu atletinin kullanılması hastaya güven verir ve normal hayatına devam edebilir.

Meme Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Meme küçültme operasyonundan sonraki üç gün mutlak süreçte dinlenme ile geçirilmelidir. Duzenli olarak kullanılacak ağrı kesiciler ameliyat ağrısını hafifletmek için etkilidir. İlk bir aylık sürece ağır kaldırmamak ve kolları zorlamamak gerekir. Herhangi bir itekleme ya da çekme işlemi de risk taşıyıcı unsurlar yaratır. Ameliyat sonrası verilen sutyenin bir ay boyunca aralıksız olarak kullanılması gerekir.  Ameliyattan sonraki süreçte ilk bir ay göğüslerde şişlik ve ödem görülür, bu normaldir. Zamanla geçecek şişkinlerden sonra göğüs normal görüntüsüne kavuşur. Toplamda bir yılda göğüs olması gerektiği halini alır.  İki hafta sonrasında dikişlerin alınması uygun olan meme operasyonlarında iki ya da üç ay spor yapılması yasaktır. Ameliyatın sonrasındaki bir aylık süreçte sigara içmesi önerilmemektedir. Zira sigara kullanımı, yenilenmesi gereken hücreleri öldüreceğinden dolayı bölgede tahribata neden olmaktadır.

Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları

Meme küçültme operasyonları çok fazla maliyeti olan bir operasyon değildir. Uygun fiyat seçeneklerinden dolayı birçok hastanede uygulanabilen bir estetik müdahaledir. Ameliyattan başarılı sonuç almak için gerekli araştırmaların yapılması ve uzman ekiplerin olduğu klinikler tercih edilmelidir. Meme küçültme operasyonları her klinikte farklı fiyatlara sahip olan bir operasyondur. Memede gerçekleştirilecek küçültme oranına göre ameliyatın saati ve fiyatı belirlenmektedir.

 

 

İlgili Uygulamalar
Detaylı bilgi ve fiyat için 0533 141 41 31
Whatsapp 0533 141 41 31