Örümcek Ağı Estetiği 

Örümcek Ağı Estetiği 

Örümcek Ağı Estetiği Uygulaması

Artık günümüzde plastik cerrahi yerini teknolojinin en gelişmiş aletlerine bırakmış durumda. Örümcek Ağı estetiği de bunlardan biridir. Önceleri bu işlemlerin ameliyatsız olması mümkün değildi. Somut sonuçlar artık cerrahi müdahaleler olmadan çok kısa sürede ve ağrısız acısız halledilmektedir. Örümcek Ağı estetiği, cerrahi işlem yapılmadan yüz germe, cildi yenileme, canlandırma ve gençleştirme işlemidir. Yaşın ilerlemesiyle yer çekimi etkisi yine yaşa bağlı olarak ciltte çizgilerin oluşması, kötü havanın ve çevresel faktörlerin etkisi, dengesiz beslenme, kısa sürelerle kilo alıp vermeler cildi yaşlandırır. Bütün bu olumsuz koşullar ilk önce yüz bölgesinde yaşlılık belirtileri gösterir. Çizgiler, çene bölgesindeki ovalliğin üçgen biçimi alması gibi gıdık sarkma, boyun bölgesinde kırışıklıklara neden olur. Örümcek Ağı tekniği, bütün bu sorunların çözümü ve cerrahi müdahalenin tam anlamıyla alternatifi durumundadır.  Örümcek Ağı estetiği cilde sağladığı esneklik sebebiyle örümceğe benzetilmektedir.

Örümcek Ağı Estetiğinin Temel Maddesi Nedir?

Örümcek Ağı estetiği uygulamasının temel maddesi, polidiaksanon ip denilen, yavaş emilime sahip, sentetik, kopmaya karşı dirençli iplerle yapılmasıdır.   Bu ipler uzun yıllar plastik cerrahi de ve diğer cerrahi operasyonlarda kullanılan ipliklerdir. Örümcek Ağı estetiği bu ipler, mikro iğnelerle cilt altına yerleştirilirler. Polidiksanon ipler, canlı dokuyla uyumlu, yan etkisi olmayan medikal iplerdir. Bu ipler cilt altına yerleştirilerek örümcek ağı biçiminde cilt içinde işlenir. Ameliyata gerek kalmadan bu ipler sayesinde yüz gerilir ve aynı zamanda canlı organizmanın kologen üretmesi sağlanmış olur. Cilt içine yerleştirilen bu iplere vücut tepki vermeye başlar, bu tepkime sonucunda vücut kolojen ve elastin maddeleri üretmeye başlar. Cilt böylelikle hem kolojen üreterek gençleşme sağlanır hem de iplerin etkisiyle gergin ve pürüzsüz genç bir yüz ortaya çıkmış olur. Diğer iple yüz germe işlemlerinden daha etkili olan örümcek ağı tekniği 2 faktörlü cilt germe ve gençleşme tekniğidir.

Whatsapp

Detaylı bilgi veya Fiyat almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!

Örümcek Ağı estetiği ile Neler Yapılmış Olur?

Özellikle yüz bölgesinde bulunan kırışıklıklar açılır. Yüzde ki sarkmaları giderir.  Göz çevresi alt ve üst kapak çevresinde bulunan kırışıklıkları açar. Dudak ve ağız kenarındaki yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırır. Çene altı, yüzdeki üçgen görüntü ve gıdı sarkmalarını giderir. Yüze ciddi oranda genç görüntü ve pırıl pırıl pürüzsüz bir cilt çıkarır. Kadınlara ve erkeklere de uygulanabilen bir yöntemdir.

Ne Tür Avantajlar Sağlar?

Örümcek Ağı estetiğinin sağladığı birtakım avantajlar vardır. Bu avantajlar:

  • Çok kısa sürede yüzün germe işlemi yapılır
  • Ağrı, acı ve yanma hissi olmaz
  • Kesme işlemi olmadığından iz kalma derdi yoktur.
  • Uygulama sonrası gündelik yaşama dönülür hiç bir kontrendikasyon oluşmaz
  • İşlem bitiminde yüzde hiçbir iz ve kızarıklık oluşmaz, makyaj yapmaya hemen başlanabilir
  • İşlem süresi iplerin erime zamanı kadardır.
  • Yüz bölgesindeki özellikle ince çizgi ve kırışıklıkları tamamen giderir
  • Cildin kolojen üretimine yardımcı olur

Hiçbir risk bulunmayan son derece güvenilir bir yöntemdir.

Kimlere Uygulanabilir?

Örümcek Ağı estetiği çok ileri yaşlarda değil orta yaşlar için uygun bir yüz germe işlemidir. Çok kırışıklık ve sarkmaların bulunmaması gerekmektedir.  Hiçbir yan etkisi ve olumsuzluk  yaşanmaz. Ağrı ve acı hissedilmediğinden anestezi gerektiren bir uygulama değildir. Yüzün göz çevresi alında bulunan kırışıklıkların açılması, gülmeden kaynaklı oluşan çizgiler, çene çizgileri, gözaltı torbaları, boyundaki ve gıdı sarkmaları, kol sarkmaların da son derece etkili ve güvenilir bir yöntemdir.

İşlem Ne Kadar Süre de tamamlanır?

Plastik cerrahın muayenesi sonucunda bu estetiğin uygulanabilir olduğuna karar vermesi sonucunda Örümcek Ağı estetiği yapılmaktadır. İşlem çok kısa sürede gerçekleştiği için acı, yanma ve ağrı hissedilmez. Doku ile uyumlu iplikler kullanıldığından, hiçbir şekilde zarar vermez. İşlem son derece basit, kısa ve güvenilir bir işlem olduğundan iyileşme de aynı oranda hızlı olmaktadır. Lokal anestezi ile yapılmaktadır. Uygulama 2 yıl boyunca sorunsuz olarak kullanılabilmektedir.

 

İlgili Uygulamalar
Detaylı bilgi ve fiyat için 0533 141 41 31
Whatsapp 0533 141 41 31