Onda Soğuk Dalga Terapisi Nedir?

Onda Soğuk Dalga Terapisi Nedir?
nedir?

Onda Soğuk Dalga Terapisi

Onda soğuk dalga terapisi, elektromanyetik dalga yani mikro dalga kullanarak selülitleri yok ederek vücudun belli bölgelerinde incelme sağlayan bir tekniktir. soğuk dalga terapisi, selült tedavisi, bölgesel incelme, vücudun genelinde sıkılaştırma olarak bilinen son yıllarda bu alanda kullanılan en gelişmiş vücut inceltme yöntemidir. Uygulama, incelecek bölgeyi ve selülitleri 50 ile 55 derece ile ısıtarak incelme sağlamaktadır. İşlem sırasında anestezi gerekmez çünkü hiçbir acı ağrı hissedilmez. Bütün hissedilen hafif masaj hissidir. Sistem son derece başarılı bir sistemdir. Yapılan işlem sonunda sonuçlar gözle görülür derecededir. Uygulamanın önceden belirlenmiş bir seans sayısı yoktur. İncelmesi gereken bölge ve selülitler istenilen düzeye gelinceye kadar işlem devam eder. Onda soğuk dalga terapisi, derinin en alt katmanlarına kadar inerek derinin alt katmanında bulunan yağ hücrelerini hedef alarak incelme sağlar. Bu da incelme ve selülit tedavisinde oldukça başarılıdır. Uygulamanın işlevsel boyutu çok büyük olduğundan istenilen sonuca 10 dakika kadar ulaşılır.

Whatsapp

Detaylı bilgi veya Fiyat almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!

Onda Soğuk Dalga Terapisi Nedir?

Özellikle kadınlarda çok sık görülen selülit, doğumlardan sonra bölgesel yağlanma, göbek, yan bölge, sezaryen doğumlar sonrası oluşan karnın alt kısmı, sırt, basenler gibi bölgeler en fazla yağlanan bölgelerdir.  Onda soğuk dalga terapisi, erkeklerde de kullanılan ancak en fazla kadınlarda oluşan yağlanmaları yüzde kırk oranında tedavi etmektedir. Vücuttaki yağlanma, yaşa bağlı olabileceği gibi, genellikle hareketsiz ve durağan bir yaşamın sonuçları olduğunu söyleyebiliriz. Plastik cerrahinin Liposuction operasyonu olarak bilinen yağların alınması işlemi onda soğuk dalga terapisiyle tamamen ortadan kalkmış durumdadır diyebiliriz. Bu yöntem, vücudun belli bölgelerindeki yağların alınması, fibrözselülit tedavisi, liposuction ve selülit tedavisinden sora kalan bölgelerdeki görüntülerin giderilmesinde kullanılmaktadır.

Mikrodalga İle Gelen Güzellik

Mikrodalga enerjisi tıp biliminde birçok alanda kullanılmaktadır. Estetik konusunda teknolojik olarak kullanılan en son sistemlerden biridir. Bölgesel zayıflamada kullanılan Onda soğuk dalga terapisi, en hızlı sonuca götüren, son derece güvenli ve hiçbir risk taşımayan bir uygulamadır. Uygulama, cildin 7 kat derinlikte yağ hücrelerine ulaşarak onları sıvılaştırılıp atılmasını sağlamaktadır. Cildin derinliklerinde 50 derece ısıyla işlem yaparken aynı anda soğutma ünitesi de kişiye masaj yapılıyormuş hissi vermektedir.

Özellikleri

  • Ağrı ve acı hissettirmeyen dolayısıyla anestezi gerektirmeyen bir uygulamadır.
  • Tek bir seansta istenilen sonuca ulaşıldığı için yöntem olarak daha ekonomik bir yöntemdir.
  • Başlangıç ve bitiş süresi 10 dakikadır.
  • İşlem sonucunda ciltte tahriş, kızarıklık, ödem ve morluklar oluşmaz. ek seansta sonuç mükemmeldir.
  • Şu ana kadar bildiren herhangi bir yan etkisi yoktur.
  • Günlük yaşamı etkilemez.

İşlevi

Onda soğuk dalga terapisi cihazı onda mikrodalga, aynı anda 5 farklı işlevi bir arada yapmaktadır. Bölgesel inceltme yaparken selülitleri yok eder, aynı anda cildi sıkılaştırır ve cildi canlandırır. Bütün bu işlemleri mikrodalga radyofrekansla yapmaktadır. Yağ hücrelerine çok hızlı ısı ve titreşim vererek çok kısa sürede yağ hücrelerini parçalar. Bu nedenle kısa sürede istenilen sonuca ulaşılmış olur. Soğuk dalga terapisinde, verilen yüksek enerji direk yağ hücrelerine ulaşmakta ve arada emilim olmamaktadır. Bu nedenle deri yüzeyinde oluşan yüzde 20 oranındaki dağılma selülitleri anında yok etmektedir. Yüksek ısı direk yağ hücrelerini hedef aldığından, derinin üst tabakasında ısınma oluşmaz. Dolayısıyla, kızarıklık ve ödem gibi deri tahrişleri oluşmaz. Kısa süreli seans olmasının nedeni ve sonucun en kısa sürede somutlaşması hızlı ve yüksek ısının direk hedefe yöneltilmesinden kaynaklanmaktadır.

Onda Soğuk Dalga Terapisi Fiyatları

Sağlık bakanlığı ve rekabet kurulu gerekçesi ile Onda soğuk dalga terapisi fiyatları hakkında bilgi veremiyoruz. Güncel fiyatları için hemen mesaj atabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

  • Neden Onda Soğuk Dalga Terapisi?

ONDA Soğuk Dalga Terapisi, kısa elektromanyetik dalgaları kullanarak sadece yağ hücrelerini hedef alan, onları güvenli bir şekilde ve ameliyata gerek duymadan küçültebilen FDA onaylı ilk ve şuanlık tek sistem olduğu için tercih edilmelidir.

2-Onda’nın Diğer Yöntemlerden Farkı nedir?

Piyasada bulunan diğer cihazların tamamı deriyi üstten ısıtarak sıcaklığı alttaki katmanlara ileterek yağ dokusunu ısıtmayı hedeflerken Onda direk derindeki yağ hücrelerini hedefler ve ciltte ısı kaybı oluşmadan yağ hücrelerini direk ısıtır.

3-ONDA Soğuk Dalga Terapisi Hangi Alanlarda Kullanılır?

Lokalize yağ tedavisi, Selülit tedavisi ve deri sıklaştırması amacıyla kullanılmakta ve tercih edilmektedir.

4-ONDA Soğuk Dalga Terapisi Kaç Seans Uygulanmaktadır?

Onda bir bölgeye tek seans olacak şekilde uygulanmaktadır. Seans süresi yaklaşık 10-15 dakika sürmektedir ve aynı bölgeye tekrar uygulanması gerekirse en az 4 hafta beklenmelidir.

Uygulamaya başlanmadan önce hangi bölgelere uygulanması gerektiği doğal olarak kaç seans uygulanması gerektiği tam olarak belirlenmesi kişinin yaşam şekline, günlük aktivitelerine ve beslenme alışkanlıklarına göre gerçekleştirilmektedir.

5-ONDA Soğuk Dalga Terapisi Uygulanırken Acı Hisseder miyim?

Özel bir teknoloji ile üretilmiş başlıklar sayesinde tedavi uygulandığı esnada ağrı ve acı hissetmezsiniz.

İlgili Uygulamalar
Detaylı bilgi ve fiyat için 0545 352 84 59
Whatsapp 0545 352 84 59