Yüze Yağ Enjeksiyonu

Yüze Yağ Enjeksiyonu
enjeksiyon hakkında bilgi veriyor

Yüze Yağ Enjeksiyonu Uygulaması

Estetik kaygılar genellikle her insanda bulunan özelliklerdir. Önceki yıllarda estetik operasyonlarla estetik kaygıları gideriliyordu. Bunun için de her biri için operasyon veya geçici süreli estetik çözümler vardır. Ancak günümüzde farklı bölgelerde bulunan estetik şikâyetler artık tek bir uygulama ile tamamen ve kalıcı olarak ortadan kaldırılmaktadır. Bu tedavi yöntemi yalnızca estetik cerrahide değil sağlıkla ilgili bütün rahatsızlıkların çözümünde uygulanmaktadır. Yüze yağ enjeksiyonu, estetik kaygıları sonlandıran uygulamalardan biridir.

Yağ Enjeksiyonları Hangi Bölgelere Yapılır?

Yağ enjeksiyonları birçok bölgeye uygulanabilen ancak genellikle yüz bölgesinde çok iyi sonuçlar verdiği bilinmektedir. Yüzün hemen her bölgesine uygulanabilen yağ enjeksiyonu uzun vadede kalıcı sonuçları bakımından en fazla tercih edilen yöntemlerdendir. Yanaklara, göz çevresine, dudak kenarlarına ve elmacık kemiklerinin belirginleşmesi uygulanmaktadır.  Yüz bölgesinin dışında kalçalara şekil vermek için de bu tedavi yöntemi kullanılmaktadır.   Yağ enjeksiyonu tedavisi, genellikle dolgu maddesiyle birlikte kullanılmaktadır. Belli ölçülerde kök hücre tedavisi olduğu da söylenebilir. Bu tedavi biçimi de kişinin kendi vücudundan alınan yağların zengin yağa dönüştürülerek tekrar kendi vücuduna verilmesi işlemidir. Yağ enjeksiyonu, vücudun en yağlı bölgelerinden alınan yağlarla yapılmaktadır. Bu yağlar belli işlemlerden sonra tekrar kişinin gerekli yerlerine enjekte edilmektedir.  Yağ enjeksiyon uygulaması, steril klinik ortamlarda lokal anestezi uygulaması yapılarak gerçekleştirilir.  Yağ enjeksiyonu tedavisinin en fazla tercih edilmesinin sebebi, sonucu hemen görmek ve kısa bir süre sonra günlük yaşama kaldığı yerden devam etmektir. Yaşa bağlı olarak cildin yaşlanması, tamamen ortadan kaldırılmaktadır. Yağ enjeksiyonu ilave ek dolgu malzemeleriyle birlikte yapılmaktadır. Bu malzemeler yine insan dokusuyla uyumlu maddelerdir.

Whatsapp

Detaylı bilgi veya Fiyat almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!

Yağ Enjeksiyonu Hangi Bölgelere Uygulanmaktadır?

Yüze Yağ enjeksiyonu, kalıcı olması ve güvenilir olması sebebiyle en fazla tercih edilen estetik uygulamalarından biridir. Vücudun birçok bölgesinde bu tedavi yapılmakta ve son derece başarılı sonuçlar vermektedir.

 • Meme büyütme tedavilerinde
 • Kalçalara şekil vermek için
 • Elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesin de
 • Yanakların dolgunlaştırılması tedavisinde
 • Çene ucu büyütmelerinde
 • Dudakların dolgunlaştırılmasında
 • Kırışıklık, derin çizgiler ve yüzdeki çukurların doldurulmasında yağ enjeksiyonu kullanılmaktadır.

 

nedir ve nasıl yapılır

Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Yağ enjeksiyonu, hastanın kendi vücudundan alınan yağlar, işlenerek zengin yağ elde edilmektedir. Bu zengin yağ, estetik tedavinin yapılacağı bölgeye enjekte edilerek o bölgenin dolgunluğu sağlanarak genç, diri, sağlıklı ve  canlı bir cilt ortaya çıkarılmaktadır. İşlem yapılmadan önce yağ enjekte edilecek bölge lokal anestezi ile uyuşturularak enjeksiyon işlemi gerçekleşmektedir. Uygulamadan bir ay sonra enjekte edilen yağ miktarının %40 kadarı yok olmaktadır. Kalan yağlar ise estetik tedavinin gerçekleştirilmesi ve istenilen sonucun alınması için yeterlidir. Yağ enjeksiyonu işleminin ardından küçük şiş ve morluklar oluşması kaçınılmazdır. Ancak bunların tamamı kısa bir süre sonra geçmekte ve yüzdeki estetik uygulamanın tam sonuçları alınmaktadır.

Yağ Enjeksiyonu (Yağ Transferi)

Bu uygulama yağ grefti olarak da bilinmektedir. Yağ grefti işleminde, bacakların dış bölümleri gibi fazla yağ olan kısımlardan yağ alınarak vücutta ki hacim eksikliği olan bölgelere enjekte edilir. Güvenli, uzun süre kalıcı, iyi tolere edilen bu işlemle doğal görünümlü sonuçlar elde edilir.

Yağ Enjeksiyonunun Avantajları Nelerdir?

 • Yağ enjeksiyonu, kişinin kendi vücut yağından üretildiği için komplikasyon riski barındırmayan bir uygulamadır.
 • Yağ enjeksiyonu diğer estetik uygulamalarına göre daha doğal görüntü sağlamaktadır.
 • Yağ enjeksiyonu uzun vadeli, kalıcı ve güvenli bir estetik uygulamasıdır.
 • Yağ enjeksiyonu sonunda cilt yenilenir, yüzde son derece gözle görülür ve doğal bir gençlik görüntüsü elde edilir.
İlgili Uygulamalar
Detaylı bilgi ve fiyat için 0533 141 41 31
Whatsapp 0533 141 41 31