Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu ile Tanışın.

Dudak dolgusu yaptırmadan önce, mutlaka konu hakkında araştırma yapmak ve yüz tipi için ideal olan dudak tipine karar vermek çok önemlidir.

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu uygulamaları, mevcut dudaklara hacim katmak ve dudak yapısını farklı bir görünüme kavuşturmak için uygulanan operasyonlardır. Dudağı şekillendirme işlemi, dudağın iç kısımlarını ve kenar çerçevelerini dolgu maddeleri ile doldurarak gerçekleştirilir. Sonuçta uzun süre kalıcı yeni dudaklara kavuşmak mümkün olur.

Whatsapp

Detaylı bilgi veya Fiyat almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!

Dudak dolgusu uygulamalarında, tercih edilen dolgu maddesi çoğunlukla hyaluronik asittir. Son derece etkili olan bu dolgu malzemesi, cilt ile de yüksek bir uyum gösterir. Hyaluronik asit, cildi kusursuz bir görünüme kavuştururken, cilt dokusunda da onarma işlemini meydana getirir. Bir diğer özelliği ise cilt üzerinde bulunan su dengesini vücutta tutma özelliğidir. Hücrelerin suyu tutmasına katkıda bulunarak, cilt yapısının büzülmesini önler. Hyoluronik asit, insan vücudunda da bulunan bir asit olması nedeni ile dudaklarda yüzde yüz bir uyum sağlar.

Dudak Dolgusu Zararlı Mıdır?

Dudak dolgusu uygulamaları, dudaklarında şekilsizlik bulunan, dudak yapılarından memnun olmayan ve yeni bir görünüme kavuşmak isteyenler tarafından tercih edilir.  Yüzün yapısı çıkartıldıktan sonra yüze uygun olarak bir dudak modeli oluşturulur. Yaklaşık yarım saat kadar önce anestezik bir krem ile dudaklar uyuşturulur ve uygulama başlar. İğne ile gerçekleşen işlemde dudağın her bölümüne eşit miktarda dolgu enjekte edilerek, dudağın yeni bir görünüm kazanması sağlanır.

Gerçekleştirilen uygulamalarda kullanılan dolgunun herhangi bir anestezik durumu olmadığından dolayı, cilt için herhangi bir problem teşkil etmez. Doktor tavsiyeleri iler gerçekleştirilen uygulamalarda, yine doktor tavsiyelerine bağlı kalınarak, uygulama sonrası seans oldukça rahat bir şekilde atlatılabilir.     Yaklaşık olarak ilk bir iki hafta, yüz bölgesinde şişlik görülür, bu normaldir.  Kısmi olarak meydana gelecek olan morluklarda iki hafta içerisinde gözden kaybolur. Gerekli kontroller yapılarak kısa sürede kişiler normal hayatlarına geri dönebilir.

Dudak Dolgusunu Kimler Yaptırabilir?

İnsan vücudunda yaşlanmaya bağlı olarak zamanla su kayıpları meydana gelir. Bu kayıplar da cilt üzerinde büzüşmelere neden olur. Dudak dolgusu uygulamaları, bu kötü görünümleri düzeltmek için tercih edilen uygulamalardır. Cilt üzerinde herhangi bir deri problemi yaşayan, uçuk problemi olan ve hamile olan bayanlar haricinde her bireyde rahatlıkla uygulanabilen bir operasyondur.

Dudak Dolgusu Fiyatları

Dudak dolgusu uygulamaları, günümüzde yaygın olarak tercih edilen uygulamalardır. Hemen hemen her hastane bu işlemi günlük olarak uygulayacak kapasiteye sahiptir. Uygulamanın bu kadar sık tercih edilmesi, fiyatlarının da oldukça uygun seyretmesine neden olur. Uygulama için tercih edilecek klinik, detaylıca araştırılmalıdır. Çünkü piyasada oldukça uygun fiyatlara birçok sağlık merkezi hizmet verir. Bu gibi hassas uygulamalarda uygun fiyat nedeni ile bilinmeyen merkezleri tercih etmek, uygulama sonrasında ciddi problemlere yol açar. Bu nedenle fiyat konusunda istikrar sağlayan sağlık merkezleri tercih edilmelidir.

Dudak Dolgusu fiyatları sağlık bakanlığı gerekçesi ile paylaşılamıyor. Fiyatlar İle İlgili Detaylı bilgi almak için hemen arayabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcıdır?

Dudak dolgusu uygulamaları, dolgu malzemeleri tercih edilerek uygulandığı durumlarda çok uzun süre kalıcılık garantisi vermez. Dolgu maddesinin zamanla dudak içerisinde sönmesi ile dolgular da görünümünü kaybeder. Belirli dönemlerde kontrollere gitmek ve düşen dolguları tekrarlatmak gerekmektedir.

Buna alternatif olarak geliştirilen yeni bir teknikte dolgu malzemesi yerine dudaklara permalip dolgu uygulaması yapılır. Permalip dudak dolgusu uygulamalarında ise kalıcılıktan bahsetmek mümkündür.  Dudağın hacim kazanmasını sağlayan bu uygulama,  dudak üzerinde herhangi bir ödem ya da şekil bozukluğu gibi durumlara neden olmadan, kalıcılık garantisi ile dudaklara uygulanır. Permalip dudak dolgusu uygulamaları tercihe göre tekrar dudaktan çıkartılabilen uygulamalardır.

İlgili Uygulamalar
Detaylı bilgi ve fiyat için 0533 141 41 31
Whatsapp 0533 141 41 31