Ulthera

Ulthera Nedir? (Ameliyatsız Yüz Germe)

Ulthera, estetik uygulama alanında gelinen en son teknolojilerden biridir. Ulthera sayesinde ciltte zamanla ve yer çekimi nedeniyle meydana gelen tahribat düzeltilebilir. Daha sıkı ve genç bir cilt görünümü için enjeksiyonsuz, cerrahisiz ve acısız uygulamalardan biri olan Ultheradan yararlanılabilir. Mikro odaklı olan ultrason sayesinde cilt dokusunun derin katmanlarına ulaşılır ve kişiler yaptırdıkları uygulama sonrasında sosyal hayatlarına hemen geri dönebilirler. Pek çok açıdan fayda ve kolaylık sağlayan bu yöntem zamanın cilt üzerindeki etkilerini ortadan kaldırmak için oldukça idealdir.

Ulthera Cilde Nasıl Etki Yapar?

Mikro odaklı ultrason sayesinde cilt altına gerekli ısıtmalar gönderilir. Uygulama lokalize ısıtma şeklinde yapılır ve istenilen derinlik çok hassas bir biçimde ayarlanır. Buradaki amaç güneşi odaklayan bir büyüteç gibi cilt dokusuna zarar vermeden dokunun ısıtılmasını sağlamaktır. Cildin alt katmanlarında oluşturulan ısı artışı sayesinde cilt kendini yenileme sürecini başlatır ve onarım başlar. Bu sayede ciltte kollajen üretimi başlar ve ciltte sıkılaşma meydana gelir.

Whatsapp

Detaylı bilgi veya Fiyat almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!

Uygulama Nasıl Yapılır?

Ulthera yani cerrahisiz yüz germe uygulamasında transducer isimli başlık cilde değdirilir ve ciltle birlikte cildin altındaki doku işlem yapılan monitörde gösterilir. Bu teknoloji sayesine yapılan işlem uzmanların cildi ve cilt altındaki dokuyu tamamen görmeleriyle yapılmış olur. Öyle ki cilt altındaki bu dokular normal şartlarda ameliyat esnasında görülebilir. Ancak ulaşılan son nesil teknoloji sayesinde cildi ve cilt altı dokuları monitörde görmek mümkün hale gelmiştir. Sonrasında aynı başlık kullanılarak odaklama yapılacak yerlere termal ısılar sağlanır ve cildin bundan yararlanmasına yardım edilir. Yapılan uygulamadan cilt yüzeyi olumsuz bir şekilde etkilenmez. Cilde gönderilen enerji sayesinde cilt altındaki dokularda kendini yenileme süreci başlar ve kollajen artışı oluşur. Oldukça etkili bir sıkılaşma meydana gelir ve belli bir zaman sonrasında ameliyatsız olarak yüz germe etkisi elde edilir.

Uygulama Hangi Bölgelere ve Kaç Seans Olacak Şekilde Yapılır?

Ulthera uygulaması sadece tek seans şeklinde yapılır. Uygulama sonrasında ciltte istenilen görüntüye üç ay gibi bir süre sonunda ulaşılır. Tüm yüz olarak düşünüldüğünde Ulthera uygulaması otuz dakika ile bir saat arasında tamamlanabilir. Uygulama sonrasında ciltte yenileme ve toparlanma işlemi hemen başlar ancak yenileme süreci üç ay sonrasında tam anlamıyla kendini gösterir. Öyle ki harika bir sıkılaşma etkisi açığa çıkar ve zaman içinde doğal bir yüz gerdirme meydana gelmiş olur. Tek seans sonrasında elde edilen sonuçlar bir yıla kadar muhafaza edilebilir.

Ulthera pek çok pek çok alanda uygulanabilen bir yöntemdir. Çene bölgesinde meydana gelen gevşeklik ve sarkmalarda, yanak sarkmalarında, göz ve boyun bölgesi çevresindeki sarkmış görüntülerde, düşük kaşlarda, gıdı bölgesindeki sarkmayı düzeltmede ve dekolte bölge kırışıklarının azaltılmasında uygulanabilir. Uygulama esnasında çok büyük acılar ve ağrılar hissedilmez. İğne batmasına benzer bir his ile birlikte dokularına altında sıcaklık hissi meydana gelebilir. Bu nedenle uygulamalar anestezisiz yapılır. Ancak bazı kişiler hafif uyku şeklinde olan sedasyon uygulamasından isteyebilirler. Bu durum, uygulamalarda hissedilenlerin kişiden kişiye değişiklik göstermesinden kaynaklanır.

Ulthera Fiyatları

Ulthera fiyatları için tek bir aralıktan bahsetmek doğru olmaz. Çünkü uygulama fiyatı, uygulama yapılacak olan bölgeye göre ve aynı zamanda uygulamadaki atış sayısına göre değişiklik gösterir. Özellikle daha kalıcı ve etkili sonuçlar için çok atışlı uygulamalar tercih edilir. Bu durum uygulama fiyatına da yansır. Ulthera tüm yüze yapılabilecek bir işlem olduğu gibi istenilen bölgelere de uygulanabilir. Bu duruma göre fiyatlarda da değişiklik meydana gelir. En net ve doğru bilgi için öncelikle uygulama istenilen alanlar belirlenmeli sonrasında da uzman doktorla konuşulmalıdır.

 

 

İlgili Uygulamalar
Detaylı bilgi ve fiyat için 0545 352 84 59
Whatsapp 0545 352 84 59